30.05.2017
Kategorijas
Bizness
Saimniecība
Mājai
Izglītība
Celtniecība
Veselība un skaistums
Atpūta un izklaide
Transports
Nekustamais īpašums
Drēbes un apavi
Citi pakalpojumi

Kā pareizi mazināt svaru

Vai ir nepieciešams samazināt svaru – to vislabāk varēs ieteikt ārsts, kurš izvērtēs, vai cilvēkam ir lieki kilogrami un vai tie apdraud veselību. Tomēr, papētot mūsdienu masu medijus, nākas secināt, ka paša izdomāta svara samazināšana ir viens no vispopulārākajiem un aktuālākajiem tematiem. Tāpēc neatkarīgi no tā, vai vēlies atbrīvoties no diviem vai pieciem, vai pat 10 kilogramiem, svarīgi būtu visā informācijas gūzmā atrast un atcerēties dažas lietas.

 • Nevajadzētu uzreiz ķerties pie drastiskām diētām un sevi mocīt. Turklāt diētu veidu ir tik daudz, ka gribi vai negribi – jāapjūk, kuru tad izvēlēties, vai šokolādes, vai kāpostu diētu, bet varbūt saldējuma diētu? Jā, ir arī tādas, par kurām pavisam droši varam pasmīnēt. Diētas ir ejoša prece. Un ļoti daudzas arī patiesi iedarbojas, tikai jāatrod savējā, un nevajag mest plinti krūmos, ja kāda nesniegs vēlamo rezultātu.
 • Ja esat nolēmis samazināt svaru, vispirms vajadzētu sākt ēst veselīgi, ārpus jebkuras konkrētas diētas uzstādījumiem:
  1. lietot uzturā vairāk svaigu dārzeņu un zaļumu;
  2. mazāk ēst saldumus un dzert gāzētos dzērienus;
  3. samazināt alkohola patēriņu;
  4. pa dienu izdzert vismaz divus litrus tīra ūdens.
  5. Veselīgs uzturs ir labākā diēta svara samazināšanai.
 • Nākamais solis – fiziskās aktivitātes, kas jāveic, neaizmirstot par veselīgu uzturu. Ir ļoti grūti uzsākt kustēties, sevišķi, ja esat pieradis pie pasīva dzīvesveida, bet vajag tikai iesākt, un jutīsities daudz labāk. Mēģiniet atcerēties skolas laikus, kura no fizkultūras nodarbībām jums patika vislabāk – skriešana, peldēšana, vingrošana? Izvēlieties to un sāciet jau šodien.
 • Svara samazināšanai paredzētos medikamentus nevajadzētu lietot pēc savas iniciatīvas, turklāt neviens no šiem brīnumlīdzekļiem nav domāts svara samazināšanai vienkārši tāpat, sēžot pie TV, noteikti jāievēro visi iepriekšējie nosacījumi.

Ejiet uz mērķi soli pa solim, nevis uzreiz nospraudiet vēlamo rezultātu, piemēram, gribu atbrīvoties no 20 kilogramiem, zinot, ka tā sasniegšanai būs nepieciešami vairāki mēneši, varbūt pat gadi. Koncentrējieties uz tuvāku mērķi – no cik kilogramiem varēsit atbrīvoties mēneša laikā.