30.05.2017
Kategorijas
Bizness
Saimniecība
Mājai
Izglītība
Celtniecība
Veselība un skaistums
Atpūta un izklaide
Transports
Nekustamais īpašums
Drēbes un apavi
Citi pakalpojumi

Kursi bezdarbniekiem, iespēja, kuru jāizmanto.

Ja dzīvē tā ir iegadījies, ka esat palicis bez darba, noteikti izmantojiet izdevību apmeklēt kursus bezdarbniekiem. Nodarbinātības Valsts aģentūras (turpmāk tekstā NVA) kursi jeb, kā daudzi pieraduši tos saukt, par vienkārši bezdarbnieku kursiem, sastāv no diviem līmeņiem:Kursi, lai izglītotos

  • Bezmaksas īsie kursi jeb lekcijas vai semināri, kas parasti ilgst no 1 līdz 4 dienām;
  • Bezmaksas garie kursi, kas ietver kvalifikācijas celšanas kursus vai arī jauna aroda, profesijas apguvi, kā arī dažādus valodas kursus, to skaitā mūsdienās tik ļoti pieprasītos angļu valodas kursus. Arī autoskolas piedāvātie kursi ir bezdarbnieku bezmaksas kursu sarakstā, tikai jāizvēlas, kas jums šajā dzīves posmā ir aktuālāks, vai arī par ko jau sen esat sapņojuši, bet nebija tādas iespējas realizēt.

Tas, ka esat palicis bez darba, protams, var ietekmēt pašapziņu, bet uz šo situāciju var paraudzīties no cita skatu punkta – kā uz iespēju apgūt ko jaunu, bagātināt savu zināšanu krājumu tā vietā, lai gaustos par neveiksmi. Visi NVA bezdarbnieku kursi ir bezmaksas kursi – Rīgā vai citās Latvijas lielākajās pilsētās, kurās ir NVA filiāles, un uz tiem var pieteikties ikviens, kurš ir ieguvis bezdarbnieka statusu.

 

Kādi ir nosacījumi, lai izmantotu šo iespēju – apmeklēt bezmaksas kursus:

  • NVA ir jāiegūst bezdarbnieka statuss;
  • Jāizvēlas sev interesējošie bezmaksas kursi no piedāvātā saraksta un jāpiesakās rindā uz kuponiem. To, cik ilgi būs jāgaida uz bezmaksas bezdarbnieku kursiem, gan šobrīd nevar pateikt, iespējams pusgads, iespējams ilgāk. Bet līdz ko būsiet ieguvis kuponu un uzsācis kursus, jums ir tiesības tos pabeigt arī gadījumā, ja dabūsiet darbu.
  • Bet bezmaksas kursus, kas ilgst 1 – 4 dienas, var apmeklēt kaut vai visus, uz tiem rindā nav jāpiesakās, un šo iespēju vajag noteikti izmantot, gan lai iepazītos ar darba tiesībām, pašnodarbinātā statusa specifiku, gan arī izmantot psihologa konsultācijas, lai efektīvāk meklētu darbu, un, protams, lai iepazītos ar NVA piedāvātajām iespējām bezdarbniekiem.