19.10.2017
Kategorijas
Bizness
Saimniecība
Mājai
Izglītība
Celtniecība
Veselība un skaistums
Atpūta un izklaide
Transports
Nekustamais īpašums
Drēbes un apavi
Citi pakalpojumi

Arkli

Arkli ir viena no nozīmīgākajām iekārtām zemes apstrādē.

Augsnes virskārtas apstrāde sastāv no vairākiem posmiem, un arī atšķiras atkarībā no tā, ko pēc tam šajā zemē grib darīt, ko tieši stādīt un kad.

Pats pirmais un pats galvenais process ir zemes aršana, un to veic ar arklu palīdzību.

Arklu uzdevums ir:

 • Apvērst aramkārtu jeb vēl citādi dēvēto – velēnu;
 • Sairdināt to. Lai varētu kaut ko sēt un stādīt, pēc tam ir nepieciešamas vēl citas augsnes apstrādes procedūras, bet šī – aršana ar arklu, ir pati pirmā un svarīgākā;
 • Ar arkla palīdzību ir iespējams arī iestrādāt zemē mēslojumu;
 • Kā arī arkls ir noderīgs ierocis cīņā ar nezālēm.

Aršana ir ļoti būtiska zemes sagatavošanas procedūra pirms tās izmantošanas lauksaimniecībā. Aršana:

Lasīt vairāk

Kartupeļu racēji

Kartupeļu racēji ir lauksaimniecības tehnika, kas īpaši paredzēta, lai atvieglotu kartupeļu norakšanu.

Kartupeļi no 19. gadsimta ir viens no svarīgākajiem pārtikas produktiem, un ļoti ātri iekaroja latviešu vēderus, nostumjot otrajā plānā kultūras, kas šeit audzētas gadsimtiem, jo kartupelis ir lieliski uzglabājams, tas ir ražīgs, un, protams, arī garšīgs.

Skatīt kartupeļu racējus

Lauksaimniekiem vienmēr darbs ir bijis viens no grūtākajiem, īpaši agrāk, kad nebija vēl izgudrota un uzbūvēta lauksaimniecības tehnika, kas tagad ļoti ievērojami atvieglo darbu zemniekiem. Mazdārziņos kartupeļus norakt ir viegli – paņem tik dakšu un roc kaut vai katru dienu tieši tik, cik ēdienreizei nepieciešams, bet ko darīt lielajiem zemniekiem, kuriem kartupeļi ir iesēti hektāriem? Bez atbilstošas lauksaimniecības tehnikas tādu darbu nemaz nevar uzņemties.

Lasīt vairāk

Kartupeļu šķirotāji

Laikā, kad tiek ievākta kartupeļu raža, ir nepieciešams kartupeļus arī sašķirot un viena no opcijām, kā to izdarīt – mehāniskie kartupeļu šķirotāji. Kartupeļu šķirotāji kartupeļus sašķiros ļoti ātri un tā ir galvenā priekšrocība, ko sniedz kartupeļu šķirotāji.

Kam jāpievērš lielākā uzmanība, ja pērc kartupeļu šķirotāju?

 • Pirmkārt, svarīgākais rādītājs ir kartupeļu šķirotāja ražīgums.
 • Ne mazāk svarīga ir kartupeļu šķirotāja elektromotora jauda.
 • Svarīgi ir kartupeļu šķirotāju sieti – vēlams, lai tie būtu izturīgi un kvalitatīvi.
 • Pievērs uzmanību tam, lai kartupeļu šķirotājs būtu viegli transportējams, lai to būtu viegli pārvietot, ja rastos tāda nepieciešamība.

Kartupeļu šķirotāju priekšrocības

Lasīt vairāk

Inkubatori

Mazus cālēnus var izperēt ne tikai vista, bet arī inkubatori, kurus darbina elektrība. Inkubatori ir elektrisks dzīvības klēpis, kurā tiek izauklēta jauna dzīvība, parasti tie dažādi putni – pārsvarā vistas, zosis, tītari, paipalas, fazāni un strausi. 

Kam jāpievērš uzmanība, pērkot olu inkubatorus?

 • Inkubatori jāizvēlas pēc to lieluma. Ja ir liela putnu ferma, tad būs vajadzīgi vairāki olu inkubatori, bet, ja putnu ferma ir maza, tad var pietikt arī ar vienu mazu inkubatoru.
 • Ļoti mazi inkubatori nodrošina zemu šķilšanās iznākumu, tāpēc vajadzētu iegādāties vidēja vai liela izmēra inkubatoru, kas nodrošina augstu šķilšanās iznākumu.
 • Ir pusautomātiskie un automātiskie inkubatori, tāpēc, pirms inkubatora pirkšanas izlem, kāds būs tev ērtākais variants.
 • Jāņem vērā arī tas, kāda putna olām tu plāno izmantot inkubatoru. Piemēram, inkubatorā, kurā

Lasīt vairāk

Graudu sējmašīnas

Mazās lauksaimniecībās graudu sēšana tiek veikta ar rokām, bet lielākās saimniecībās lauku apsēšanai nepieciešamas graudu sējmašīnas. Graudu sējmašīnas un labības lauki ir sākums tam, lai mums būtu pieejami maizes un konditorejas izstrādājumi.

Graudu sējmašīnu klasifikācija

 • Kombinētās graudu sējmašīnas;
 • graudu sējmašīnas, kas domātas tikai graudu sēšanai;
 • piekabināmās graudu sējmašīnas;
 • uzkarināmās graudu sējmašīnas;
 • pneimatiskās graudu sējmašīnas;
 • mehāniskās graudu sējmašīnas.

Kas jāievēro, pērkot un lietojot graudu sējmašīnas?!

 • Sējmašīnas izvēle atkarīga no tā, kāda veida labību vai citu augu sēklas tu plāno ar to sēt. Ir sējmašīnas, kuras domātas tikai graudu sēšanai, bet ir sējmašīnas ar kurām var sēt

Lasīt vairāk

Zemes frēze

Latvijā ir daudz sakņu dārzu īpašnieku, kas sava dārza apstrādei izmanto zemes frēzes, nevis smago lauksaimniecības tehniku. Zemes frēze ir neaizstājams palīgs cilvēkiem, kuriem pieder vidēja vai maza izmēra dārzi, kuru apstrāde ar smago lauksaimniecības tehniku ir sarežģīta un arī finansiāli neizdevīga.

Kas jāņem vērā, ja tiek pirkta zemes frēze?

 • Zemes frēzes bākas ietilpība;
 • zemes frēzes transmisijas tips;
 • zemes frēzes darbības platums;
 • zemes frēzes darbības dziļums;
 • zemes frēzes svars;
 • zemes frēzes cena;
 • zemes frēzes papildaprīkojums.

Protams, pērkot zemes frēzi, uzmanību vajadzētu pievērst tehnikas garantijas laikam – jo ilgāku garantijas laiku sniedz ražotājs, jo labāk tas ir tehnikas pircējam. Parasti kvalitatīvai tehnikai ir ilgs lietošanas garantijas laiks.

Zemes frēze

Kādas ir zemes

Lasīt vairāk

Bērnu apģērbi

Zēns un meitene

Bērnu apģērbu piedāvājums ir ļoti plašs, gluži kā apģērbu piedāvājums vispār, kā arī cenu kategorijas ir ļoti dažādas. Jārēķinās arī, ka bērni aug ļoti ātri, un pirkt apģērbus uz priekšu bieži vien nav jēgas, piemēram, ziemā nopērkot skaistu vasaras kleitiņu, nav garantijas, ka vasarā tā meitenītei derēs, varbūt tieši šajā laika posmā viņa izstiepsies garāka nekā pēc grāmatas būtu jābūt.

Populārākie veidi kā iegādāties bērnu apģērbu:

 • Apģērbu veikalos. Ikvienā tirdzniecības centrā ir atrodami speciālie bērnu apģērbu veikali, kā arī vispārējos apģērbu veikalos bieži vien ir nodaļas bērnu apģērbiem un aksesuāriem.
 • Plašs piedāvājums ir arī internetā tā saucamajos e-veikalos, kur bērnu apģērbi sadalīti pa sadaļām pēc izmēriem, atliek tikai izpētīt, izvēlēties un samaksāt par pirkumu, lai pēc tam to saņemtu mājās vai nu ar pasta starpniecību vai arī ar kurjera palīdzību.
 • Vēl populāri ir tā

Lasīt vairāk

Sieviešu apģērbi

Sieviete kleitā

Sieviešu apģērbi cauri gadu tūkstošiem ir mainījušies kā diena pret nakti. Modi ir ietekmējusi pirmkārt jau audumu pieejamība, dažādu apstrādes tehniku atklāšana, klimatiskā josla, un, protams, idejas, kas caurstrāvo pasauli.

Tagad tik populārais apģērba gabals – bikses, sieviešu garderobē nokļuva tikai 20. gadsimtā. Pirms tam tās bija Tabu. Ja kāda sieviete lauku darbos uzvilka bikses, viņai bija jābūt gatavai uz visu, jā, pat neskatoties uz to, ka viduslaiki jau sen beigušies, sievietes līdzvērtīgas tiesības izteikties un izpausties ieguva pavisam nesen. Bet arī te mēs runājam par rietumu pasaules sieviešu apģērbiem, citās kultūrās ir bijis savādāk.  

Sieviešu apģērbi, kas nekad neizies no modes, lai arī tiesa, modeļi var būt daudz un dažādi, vienā posmā modernāk būs valkāt īsus svārkus, pēc laika modē atkal nāks garie, un vēlāk atkal īsie. Ja pavēro tā vispārīgi – modē laiks ir ciklisks,

Lasīt vairāk

Viesistabas garnitūra

Viesistaba

Viesistabas garnitūras jeb mēbeļu komplekss, kas īpaši radīts viesistabas vajadzībām, lai nodrošinātu ērtumu un komfortu, ir tas, kas rada mājīguma sajūtu mājās vai dzīvoklī.

Viesistaba parasti reizē arī dzīvojamā istaba. Tā ir istaba, kur tiek pavadīts laiks nomodā, un tātad, viesistabas garnitūras ietekmēs tas, ko konkrētais cilvēks vai ģimene izvēlas darīt brīvajā laikā. Piemēram:

 • Ja ģimenē visi ir aktīvi galda spēļu spēlētāji, tad noteikti, domājot par viesistabas plānošanu, jāizvēlas tāds galds, pie kā visi varētu sasēsties un spēlēt spēles;
 • Ja savukārt mājās visi ir lieli kino cienītāji, tad varbūt viesistabas plānošanā galvenais akcents būs uz mājas kinozāles radīšanu.
 • Varbūt viesistabā uzstādīt biljarda galdu? Kāpēc ne?

Viesistabu garnitūras mērķis ir visu pieejamo telpu izmantot pēc iespējas racionālāk, kā arī padarīt to mājīgu, lai atrašanās tajā nomierinātu un liktu

Lasīt vairāk

Apavi

Kājas ar apaviem

Dažiem cilvēkiem apavi ir īsta apsēstība, citiem – praktiska ikdienas sastāvdaļa, taču visiem cilvēkiem apavi ir neatņemama, nepieciešama un ļoti svarīga lieta ikdienas apģērbā. Reizēm pat tiek apgalvots, ka cilvēks jāvērtē nevis pēc cepures, bet gan pēc tā, cik kopti ir viņa apavi.

Kā jāpērk un jākopj apavi  

 • Jebkuri apavi, lai tie kalpotu ilgāk, jākopt regulāri.
 • Ādas apavus būtu nepieciešams ik dienu ieziest ar kurpju ziedi, kas pasargās tos no mitruma un neļaus sažūt saulē. Lai ādas apavi neplaisātu un būtu spīdīgi, tos var ieziest arī ar olīveļļu.
 • Mākslīgās ādas apavi jākopj ar speciālām putām, kas paredzētas tieši mākslīgās ādas kopšanai.
 • Ja apavi kļuvuši mitri, tie jāžāvē saudzīgi. Lai žāvēšanas laikā apavi nedeformētos, vispirms tos piepilda ar saburzītām avīzēm, pēc tam žāvē istabas temperatūrā. Nevajadzētu tos likt uz radiatoriem vai tuvu krāsnij,

Lasīt vairāk

Šalles

Sieviete ar šalli

Ja domājat, ka šalles ir tikai aukstā laika aksesuāri, tad noteikti kļūdāties, jo tās ir moderns stila elements arī siltajā laikā. Tieši tāpēc šalles tiek ražotas no dažādiem materiāliem – ziemai/rudenim tās pārsvarā ir no vilnas, bet vasaras/pavasara šalles no lina vai zīda.

Dažādām gaumēm – dažādas šalles

 • „Snood” tipa šalles savu vietu modes pasaulē iekarojušas tikai pēdējo gadu laikā, taču skaidrs ir viens – „snood” šalles jau kļuvušas par klasiku. Šā tipa šalles parasti izceļas ar rupju adījumu vai auduma faktūru un apjomu un ar to, ka tās nav sasienamas, jo izgatavotas O burta formā. Parasti šīs šalles velk pār galvu.
 • Zīda šalles ir eksluzivitātes un labas gaumes rādītājs jau ļoti ilgu laiku, turklāt tās ilgi kalpo, audums ir maigs un ādai tīkams. Sievietēm zīda

Lasīt vairāk

Auto rezerves daļas

Automašīnas riepas un instrumentis

Auto rezerves daļas no kopējā auto tirgus aizņem plašāku un daudz nozīmīgāku vietu nekā pašas automašīnas.

Ikviens, kura īpašumā vai lietošanā ir automašīna, zina, cik daudz neparedzētu gadījumu var notikt paša neuzmanības vai citu satiksmes dalībnieku vainas dēļ, vai vienkārši laika apstākļu dēļ, bet visbiežāk jau mūsu ceļu stāvokļa dēļ. Mašīnas diemžēl nekad netiek sabojātas pēc iepriekšēja plāna, un ar neparedzētiem izdevumiem ikvienam automašīnas īpašniekam ir jārēķinās.

Ja transporta līdzeklim kaut kas sabojājas, ne vienmēr jāpērk jauna mašīna. Atliek tikai atrast vajadzīgās auto rezerves daļas un bojātās automašīnas detaļas aizstāt ar jaunām rezerves detaļām. Tādējādi varat paildzināt savas mašīnas mūža ilgumu, ja vien nevēlaties katru gadu iegādāties jaunu.

Auto remonts

Auto rezerves daļas var būt dažādas:

Vīriešu apģērbs

Vīrietis uzvalkā

Runājot par vīriešu apģērbu, skaidrs ir viens – tas vienmēr asociējas ar vīrišķīgumu, eleganci, sportiskumu un ieturētu stilu. Arī vīriešu, tāpat kā sieviešu, apģērbs ir dažāds, bet kādiem tērpiem vajadzētu atrasties katra stiprā dzimuma pārstāvja drēbju skapī? 

Svarīgākās lietas vīriešu apģērbā

Vīriešu apģērbs nekādi nav iedomājams bez uzvalkiem – katram kārtīgam vīrietim skapī jābūt vismaz vienam uzvalkam. (Ja jums ir tikai viens uzvalks, tad vēlams, lai tas būtu melns, jo tāds derēs visām dzīves situācijām.)

 • Ja uzvalks jau ir, tad tas noteikti jāpapildina arī ar krekliem. Vēlams, lai vīrietim būtu vairāki krekli, turklāt tādi, kurus var valkāt ne tikai kopā ar uzvalku, bet arī ar kādu citu vīrieša tērpu. Piemēram, krekli, kurus var valkāt kopā ar džinsa biksēm.
 • Protams, vīriešu apģērbā ietilpst ne tikai lietišķie tērpi. Katram vīrietim vajadzētu

Lasīt vairāk

Auto apskate un nodoklis

Mašīna remontā

Auto apskate un tā nodokļa apmaksa ir obligāti veicams pienākums ikvienam, kuram pieder kāds transporta līdzeklis. Automašīnas tehniskā apskate ir jāveic ik gadu, mašīna jāsalabo, ja tas nepieciešams, lai ar to braucot neapdraudētu ceļu satiksmes drošību un līdz ar to arī cilvēku dzīvību. Kā arī ik gadu jāsamaksā auto nodoklis jeb ceļu nodeva.

Auto nodoklis jāsamaksā obligāti, citādi jūs savu automašīnu nevarēsit izmantot. Ja vēlaties braukt ar savu automašīnu, jums jāveic arī tās tehniskā apskate, taču vispirms jāsamaksā ceļa nodeva jeb auto nodoklis, kas katrai mašīnai būs citādāks. Ceļa nodevu ietekmē:

 • automašīnas vecums – vismazākais nodoklis vienmēr būs visvecākajām mašīnām;
 • automašīnas svars – jo smagāka mašīna, jo lielāks nodoklis;
 • braucamā veids – katram transporta līdzeklim, vai tas būtu traktors, mašīna, motocikls vai autobuss,

Lasīt vairāk

Pašgatavotas kaklarotas

Sieviete pie kaklarotām

Laikā, kad aksesuāru un rotaslietu veikali pārpludināti ar kaklarotām, rodas vēlme pēc oriģinālām rotām, kādas nav citiem. Pašgatavotas kaklarotas būs īstais risinājums, kas ļaus tev izcelties starp cilvēkiem, kas rotas pērk veikalā.

Veidi, kā radīt kaklarotas

 • Filcētas kaklarotas: Filcēšanas tehnikā veidotas rotaslietas sniegs tev absolūtu fantāzijas lidojuma brīvību, jo no filca var pagatavot jebkādas formas un krāsas kaklarotas. Tomēr, ja vēlies gatavot kaklarotas no filca, tad labāk apbruņojies ar pacietību, jo tas ir laikietilpīgs darbs.
 • Pērlīšu kaklarotas: Pērļošana ir smalka un skaista māksla, kas palīdzēs radīt sievišķīgas, klasiskas vai pat ļoti modernas kaklarotas. Viss, kas tev nepieciešams – speciālas žilkas un pērlītes, kuras pieejamas dažādos lielumos, krāsās un no dažādiem materiāliem.

Lasīt vairāk

Lauksaimniecības tehnika

Traktors uz lauka

Lauksaimniecības tehnika ir liels un nozīmīgs pirkums, kura iegāde ir rūpīgi jāizvērtē, bet skaidrs ir viens – lauksaimniecības tehnika nepieciešama katrā kārtīgā lauksaimniecībā! Tomēr ir arī gadījumi, kad vajadzētu padomāt – izdevīgāka ir lauksaimniecības tehnikas iegāde vai arī zemes apstrādes pakalpojumu pirkšana.

Lauksaimniecības tehnikas pirkšana

 • Lauksaimniecības tehnika nav nekāda lētā, tāpēc vispirms vajadzētu kārtīgi apsvērt to, kas sanāk lētāk – zemes platības apstrādāšanas pakalpojumu pirkšana katru gadu vai arī lauksaimniecības tehnikas iegāde?!
 • Lauksaimniecības tehnikas pirkšana atmaksājas tikai ilgtermiņā, tāpēc nebūs izdevīgi to pirkt tad, ja tev tā nepieciešama tikai pāris gadiem.
 • Ir dažādas lauksaimniecības atbalsta programmas, pateicoties kurām vari saņemt finansiālu atbalstu lauksaimniecības tehnikas iegādei. Seko līdzi ES izsludinātajiem

Lasīt vairāk

Guļamistabu garnitūras

Izvēloties guļamistabas garnitūras, vajadzētu padomāt par to, lai guļamistabas garnitūras padarītu telpu par miera un labas atpūtas templi. Guļamistaba nav tikai guļamtelpa, bet tā ir arī vieta, kur smelties spēku un enerģiju jaunai dienai.

Guļamistabu garnitūras

Kā izvēlēties guļamistabas garnitūras?

 • Katrs zina, cik sāpīgi ir atsist kāju vai gurnus pret kādu asu guļamistabas garnitūras stūri – nekas patīkams tas nav. Tāpēc izvēlies guļamistabas garnitūras ar noapaļotiem stūriem vai arī parūpējies par to, lai guļamistabā būtu laba apgaismojuma sistēma.
 • Guļamtelpu nevajadzētu pārbāzt ar guļamistabas garnitūrām, jo piebāztības sajūta parasti cilvēku apspiež gan fiziski, gan emocionāli, tādējādi neļaujot pilnvērtīgi atslābināties un atpūsties.
 • Izvēlies tikai pašas nepieciešamākas guļamistabas garnitūras, kurām būs praktisks,

Lasīt vairāk

Virtuves garnitūras

Virtuves garnitūras ir svarīgs elements virtuves interjerā, bet, izvēloties virtuves garnitūras, nevajadzētu aizmirst par to, ka tām vajadzētu pildīt divas funkcijas vienlaicīgi – skaistuma un praktiskuma. Vislielāko uzmanību gan vajadzētu pievērst tam, lai virtuves garnitūras būtu viegli kopjamas un izturīgas.

Kā izvēlēties virtuves garnitūras?

 • Vislabāk būs tad, ja virtuves garnitūras būs izturīgas un saglabās savas tehniskās  īpašības un izskatu arī pēc  triecieniem un skrāpējumiem.
 • Ja virtuves garnitūras ir no koka, tad būtu vēlams, lai tām būtu viegli kopjams pārklājums. Kokam jābūt apstrādātam tā, lai no tā ražotās virtuves garnitūras neuzsūktu mitrumu no gaisa un pārtikas produktiem. 
 • Iebūvējamām virtuves garnitūrām jābūt izturīgām, stingrām un tās nedrīkst deformēties smaguma ietekmē. (Vēlams, lai virtuves garnitūras nebūtu no saplākšņa, jo tas viegli deformējas.)
 • Pievērs

Lasīt vairāk

Nekustamā īpašuma tirgus

Māja pie dīķa

Nekustamā īpašuma tirgus vienmēr bijusi vieta, kur pārdot nekustamo īpašumu un kur to var arī nopirkt, tieši tāpēc nekustamā īpašuma tirgus būs īstā vieta, kur pirkt un pārdot vērtīgus īpašumus.

Kāds ir nekustamā īpašuma tirgus?   

 • Būtībā jau vārdu salikums „nekustamā īpašuma tirgus” pasaka visu priekšā – tajā notiek darījumi ar īpašumiem, kurus nevar pārvietot. (Zemes gabali, meži, mājas, dzīvokļi un citas celtnes.)
 • Ja pērc mežu vai zemi, tad pārliecinies vai īpašums neatrodas dabas lieguma zonā. Nekustamā īpašuma tirgus bieži vien piedāvā šādus īpašumus, kuriem ir uzlikts liegums. (Tas nozīmē, ka šādā īpašumā nevarēsi darīt daudzas lietas, īpaši tādas, kas saistītas ar peļņas gūšanu.)
 • Visbiežāk nekustamā īpašuma tirgus piedāvā dzīvokļus, mājas un cita veida

Lasīt vairāk

LED displeji

LED displejs pie sienas

Iespējams, ka daži vaicās, kas ir LED displeji un kur tādus var izmantot?! LED displejus gandrīz katrs cilvēks redz ikdienā, īpaši jau tad, ja dzīvo pilsētā – LED displeji pārsvarā tiek izmatoti vides reklāmām un arī kā dizaina elementi telpās.

LED displeji reklāmām 

 • Ar LED displejiem parasti asociējas reklāmas, kuras viegli pamanīt diennakts tumšākajās stundās, jo tās ir izgaismotas ar LED apgaismojumu.
 • Maldās tie cilvēki, kas domā – LED displeji izmaksā dārgi, jo tiem ir liels elektroenerģijas patēriņš. LED displeju apgaismojuma elektroenerģijas patēriņš ir tik pat zems, kā mobilā telefona lādētājam.
 • LED displeji nesagādās īpašas grūtības to īpašniekiem, jo LED displejiem ir vairāk kā 18 000 stundu darbības garantija un tiem nav vajadzīga īpaša apkope.
 • Izgaismojamo plakātu nomaiņa LED displejiem ir vienkārša un ātra, tāpēc

Lasīt vairāk

Apdares materiāli

Cilvēks, kurš krāso sienu

Iekārtojot un remontējot savu mājvietu, svarīgi izvēlēties apdares materiālus, kas kalpos ilgi un apmierinās saimnieku prasības. Apdares materiāli ir daudz un dažādi, tāpēc, pirms to pirkšanas un lietošanas, vajadzētu uzzināt, kādi būs piemērotākie apdares materiāli tavam mājoklim?!

Kas jāievēro, lietojot apdares materiālus iekštelpās?

 • Sākumā novērtē to, kāds ir telpas griestu un sienu stāvoklis – apskati vai uz virsmām nav plaisu, izciļņu un iedobju. (Ja tādas ir, tad izvēlies apdares materiālus to likvidēšanai un maskēšanai.)
 • Pirms jaunu apdares materiālu uzklāšanas uz sienām, atbrīvojies no visa vecā – krāsu vai tapetes no sienām nokasi un atbrīvojies arī no vecā apmetuma.
 • Veco apmetumu un tapetes var  viegli nokasīt ar špakteļlāpstiņu, iepriekš virsmas samitrinot ar mitru sūkli.
 • Pirms darbu sākšanas pārliecinies, ka virsmas

Lasīt vairāk

Dzīvokļi

Daudzdzīvokļu māja

Nekustamais īpašums, īpaši jau dzīvokļi, bieži vien sagādā raizes cilvēkiem, kuri vēlas sev pastāvīgu dzīvesvietu. Sarežģīta ir ne tikai dzīvokļu izvēle, bet arī lēmuma pieņemšana – pirkt vai īrēt dzīvokli?!

Dzīvokļu pirkšanas un īrēšanas priekšrocības

 • Izvēloties dzīvokļa īri, Tu vari justies brīvs, jo gandrīz jebkurā laikā vari lauzt īres līgumu, paziņojot izīrētājam, ka mainīsi dzīvesvietu. Vari lauzt īres līgumu arī tad, ja Tev vienkārši nepatīk kaimiņi.
 • Izvēloties dzīvokļa pirkšanu, Tu iegūsi savā īpašumā nekustamo īpašumu un Tev nebūs jāsatraucas par īres maksu katru mēnesi. Regulāri būs jāmaksā tikai komunālie maksājumi.
 • Izvēloties dzīvokļa īri, Tev būs mazāk jāsatraucas par transporta izdevumiem, jo vari īrēt dzīvokli, kas atrodas tuvu Tavai darba vietai vai skolai, tādējādi Tu ietaupīsi naudu, jo samazināsi sabiedriskā transporta

Lasīt vairāk

Dzīvokļa iegāde

Daudzdzīvokļu māja

Kad nonāc pie secinājuma, ka vajag pirkt dzīvokli, tad vajadzētu sākt ar visu par un pret uzskaitīšanu. Pirkt dzīvokli darba vietas tuvumā, lielu vai mazu, greznu vai vienkāršu, pirmajā vai desmitajā stāvā?! Tādi jautājumi rodas gandrīz vienmēr, kad cilvēks ir izlēmis pirkt dzīvokli.

Izvēlies pirkt dzīvokli apdomīgi

 • Pirkt dzīvokli vajadzētu tad, kad skaidri zini – būsi spējīgs dzīvot vienā vietā ilglaicīgi. Cilvēkiem, kuri regulāri maina darba un dzīves vietas, vajadzētu prātīgi padomāt vai pirkt dzīvokli, jo tas var būt finansiāli riskants pasākums.
 • Protams, pirkt dzīvokli var arī tad, ja plāno nopelnīt, veicot manipulācijas ar nekustamo īpašumu. Vari lēti pirkt dzīvokli, kurš ir nolaists, tad to izremontēt un pārdot par dārgāku naudu.
 • Pirkt dzīvokli laikā, kad nekustamā īpašuma cenas krītas, ir izdevīgi, jo nekustamā īpašuma augšupejas periodā varēsi pārdot to par

Lasīt vairāk

Auto tirgus

Automašīnas

Automašinas iegāde ir liels, satraucošs un visbiežāk arī svinīgs notikums, tāpēc, pirms auto tirgus apmeklējuma derētu noskaidrot – kur labāk iegādāties automašīnu. Auto tirgus ir pietiekami attīstīts, lai pircējs varētu iegādāties automašīnu auto salonos, internetā, ārzemēs, lietoto auto salonos, vari arī no kāda drauga vai paziņas, kas pārdod savu veco automašīnu.

Auto tirgus daudzveidība

 • Auto tirgus internetā ir ļoti plašs, tāpēc atrast auto savai gaumei un naudas maka biezumam nebūs grūti. Vienīgi vajadzētu atcerēties, ka interneta auto tirgus slēpj sevī daļu riska – automašīnas pārdevējs var dažādas detaļas noklusēt un pat uzdot sveša auto bildes kā savējās. Pērc auto tikai tad, kad esi to apskatījis un novērtējis klātienē.
 • Jaunu auto tirgus ir visdrošākais, jo, pērkot jaunu auto, pastāv mazs riska procents, ka spēkratam būs kādi defekti.
 • Auto

Lasīt vairāk

Ātrie kredīti bez ķīlas

Pulkstenis ar naudu

Ātrie kredīti bez ķīlas ir aizdevumi, kurus izsniedz bez papildus galvojuma, kuru aizdevējs varētu pieprasīt, lai gūtu garantiju, ka kredīts tiks atmaksāts. Ātrie kredīti bez ķīlas ir īstermiņa naudas aizdevumi internetā ar atmaksas termiņu  30 dienas. Šo atmaksas termiņu par maksu ir arī iespējams pagarināt tik reizes, cik vien pats vēlies. Tas nozīmē, ka varēsi atlikt maksājumu līdz brīdim, kad tik tiešām būsi pārliecināts par savām spējām kredītu atmaksāt.

Aizņemies gudri - ja jau brīdī, kad pieteiksies kredītam, zini, ka vēlēsies aizdevuma atmaksas termiņu pagarināt, izvēlies kompāniju, kas piedāvā izdevīgu kredīta atmaksas pagarinājuma maksu.

Lai saņemtu nepieciešamo naudas summu savā bankas kontā, ir jāizvēlas kredītu kompānija. Ātros kredītus bez ķīlas izsniedz vairākas kompānijas, bet  to vidū ir jāatrod sev piemērotāko, izvērtējot kompānijas prasības un savu atbilstību tām:

 • ja esi bez

Lasīt vairāk

Naudas aizdevums internetā

Roka ar naudu

Naudas aizdevums internetā ir labs palīglīdzeklis gadījumos, kad steidzami nepieciešami brīvi naudas līdzekļi, lai veiktu svarīgus pirkumus, būvdarbus vai remontu. Naudas aizdevumu internetā iespējams saņemt bez ķīlas vai galvojums pāris minūšu laikā.

Daudzas kredītkompānijas pirmo naudas aizdevumu internetā piedāvā bez maksas. Jāievēro, ka pirmā aizdevuma summa, izsniegšanas vecums un laiks katrā kredītiestādē ir atšķirīgs.

Kredītiestāde „SMSCredit” pirmo naudas aizdevumu bez maksas piedāvā līdz 200 Ls.  Izsniegšanas vecums ir robežās no 18 līdz 75 gadiem. „ViaSMS” izsniedz aizdevumus līdz 150 Ls. Pirmais kredīts tāpat kā „SMSCredit” kompānijai ir bez maksas. Aizdevumus izsniedz personām no 20 līdz 75 gadiem. Turpretim kompānija „OpenCredit” pirmo naudas aizdevumu līdz 200 Ls piedāvā bez maksas, pieprasot uzrādīt darba vietu vai pastāvīgus oficiālos ienākumus.

Lasīt vairāk

Mārketinga pakalpojumi

Cilvēki sarokojas

Mārketinga pakalpojumi būs ļoti noderīgi ikvienam, kurš plāno izveidot savu biznesu. Bez mārketinga stratēģijas nav attīstījies neviens bizness. Ikviens produkts, ko mūsdienās zinām, ir kļuvis pazīstams tikai ar izstrādātās mārketinga stratēģijas palīdzību.

Jums var būt fantastiska un daudzsološa ideja, bet bez mārketinga stratēģijas tā var palikt vien idejas līmenī, nesasniedzot mērķi, ko esat sev uzstādījis. Mārketings ideju pārvērš realitātē. Vienkāršoti var teikt, ka mārketings ir māksla pārdot – ar pārdošanu saprotot ne tikai naudas darījumus, bet arī māku popularizēt savu ideju, atrast īsto auditoriju. Mārketings ir kā savienojums starp ideju un mērķi, absolūti nepieciešams, lai jūs gūtu peļņu un attīstītos.

Mārketinga pakalpojumi

Ir cilvēki, kuri mārketinga stratēģiju jūt intuitīvi, bet citi sakarības tik ātri neierauga, tā teikt – neredz bildi kopainā. Tāpēc viņiem ir nepieciešama

Lasīt vairāk

Juristu pakalpojumi

Jurista piederumi

Juristu pakalpojumi ikdienā šķiet nevajadzīgi, un tā tam arī vajadzētu būt. Taču mēs nekad dzīvē nezinām, kas mūs sagaida, jo nereti tajā mēdz iet raibāk nekā meksikāņu ziepju operās. Ja rodas situācija, kad nepieciešams zināt, kā notiekošais risināms pēc likuma un kādas ir jūsu tiesības, tad jurista pakalpojumi būs ļoti noderīgi.

Cilvēks, kurš ikdienā nav saistīts ar likumiem, nevar tos pārzināt, īpaši ņemot vērā, ka likumi visu laiku tiek grozīti, uzlaboti, tiek novērstas nepilnības. Tas ir juristu darbs – pārzināt likumus. Tikai jurists var pārzināt visas likumdošanas nianses un spēs palīdzēt situācijā, kas jāatrisina ar likumu palīdzību.

Juristu pakalpojumus var iedalīt divās daļās.

 1. Juristu pakalpojumi uzņēmumiem, kas specializējušies tieši šajā jomā un pārzina likumus, kas attiecas uz cilvēku kā juridisku personu.
 2. Juristu pakalpojumi privātpersonām,

Lasīt vairāk

Grāmatvedības pakalpojumi

Kalkulators un pildspalva

Grāmatvedības pakalpojumi ir vieni no vajadzīgākajiem un līdz ar to arī pieprasītākajiem pakalpojumiem.

Ikvienam biznesam ir vajadzīga ne tikai ideja un spēja to īstenot, bet arī sakārtota grāmatvedība:

 • gan tāpēc, ka to nosaka Latvijas likumdošana, saskaņā ar kuru jāmaksā nodokļi valstij;
 • gan arī paša biznesa dēļ, lai izsekotu līdzi attīstībai, analizētu procesus un saprastu, ko un kā vajag mainīt, lai situācija attīstītos veiksmīgi. Skaitļi ir visrunīgākie biznesa attīstības rādītāji, un, nesekojot tiem līdzi, varat dzīvot maldīgā ilūzijā par jūsu biznesa spēju izdzīvot.

Skatīt grāmatvedības pakalpojumu sludinājumus!

Atzīsim – ne vienmēr cilvēki, kuri ģenerē idejas un ir harizmātiski biznesa vadītāji, ir arī labi grāmatveži, un, pat ja ir – vienam cilvēkam tīri fiziski nepietiek laika, lai tiktu galā ar visu, tai skaitā grāmatvedību. Tieši tāpēc grāmatvedības pakalpojumi

Lasīt vairāk

Apbedīšanas pakalpojumi

Eņģeļa figūra, krusts

Neviens nevēlas piedzīvot dienu, kad radīsies nepieciešamība pēc apbedīšanas pakalpojumiem, bet būsim reālisti – to dienu piedzīvos katrs no mums. Apbedīšanas pakalpojumi ievērojami atvieglo aizgājēja tuvinieku dzīvi laikā, kad viņu ikdienā ienākušas sēras. Apbedīšanas pakalpojumu firma var nodrošināt jums pilna vai daļēja servisa pakalpojumus, kas atkarīgs no tā, ko vēlaties.

Apbedīšanas pakalpojumi iedalās šādos posmos:

 • aiziešanas brīdis;
 • apbedīšanas piederumu iegāde;
 • pirms apbedīšanas pakalpojumi;
 • apbedīšanas ceremonija;
 • ar mantojumu saistītie pakalpojumi;
 • kapakmeņu, krustu un apmalīšu uzstādīšana.

Apbedīšanas pakalpojumi un kas jāņem vērā, tos

Lasīt vairāk

Poligrāfijas pakalpojumi

Krāsu piedāvājums

Ja nepieciešams veikt profesionālus drukāšanas darbus, tad neiztikt bez poligrāfijas pakalpojumiem. Poligrāfijas pakalpojumu klāsts ir tik plašs, ka sev piemērotu idejas risinājumu atradīs katrs.

Kādi ir populārākie poligrāfijas pakalpojumi?

 • Etiķešu un uzlīmju druka
 • Kalendāru izgatavošana
 • Baneru druka
 • Reklāmas izkārtņu izgatavošana
 • Karšu druka
 • Apsveikuma kartīšu izgatavošana
 • vizītkaršu druka;
 • Kanvu druka;
 • T-kreklu u.c apdruka

Poligrāfijas pakalpojumi un to īpatnības

 • Drukas darbos izmantot papīru, kas izgatavots no otrreiz pārstrādātas šķiedras, ir moderni un ekoloģiski.

Lasīt vairāk

Loģistikas pakalpojumi

Kravas mašīna

Ja nebūtu loģistikas pakalpojumu, tad daudzas ikdienišķas lietas nebūtu pieejamas, jo loģistika ir svarīga uzņēmējdarbības sastāvdaļa daudzās firmās. Kas tad ir loģistikas pakalpojumi un kāpēc tie ir tik ļoti nozīmīgi?

Loģistikas pakalpojumu darbības veidi

 • Transportēšana(kravu pārvadājumi) – loģistikas pakalpojums, kas nodrošina produktu un lietu pārvadāšanu no kādas vietas uz citu.
 • Noliktavu apsaimniekošana – loģistikas pakalpojums, kas nodrošina preču uzskaiti noliktavās un preču plūsmas kontroli.
 • Pasūtījumu apstrāde un izpilde – loģistikas pakalpojums, kas nodrošina preču pasūtījumu komplektēšanu.

Loģistikas pakalpojumu sludinājumi

Kad nepieciešami loģistikas pakalpojumi

 • Mazi ražošanas uzņēmumi, kas

Lasīt vairāk

Kurjera pakalpojumi

Cilvēks ar kasti rokās

Kurjera pakalpojumi ir daudz senāki, nekā vairākumam šķiet, jo jau senos laikos tika izmantoti kurjera pakalpojumi, kad vajadzēja nogādāt svarīgas vēstules no punkta A uz punktu B. Mūsdienās kurjera pakalpojumi vairs nesastāv tikai no svarīgu ziņu un vēstuļu piegādes, jo kurjera pakalpojumu klāstā ietilpst arī romantiskāki pakalpojumi, piemēram – ziedu piegāde.

Kur tiek izmantoti kurjera pakalpojumi 

 • Reklāmas firmās, lai izplatītu reklāmas materiālus.
 • Interneta veikalos, lai piegādātu klientam pasūtītās preces.
 • Lielos uzņēmumos, lai nogādātu dokumentus un vēstules no rokas rokā.
 • Firmās, kas nodarbojas ar preču tirdzniecību un pārvadāšanu, lai piegādātu preces.
 • Uzņēmumos, kas nodarbojas ar ziedu un dāvanu tirdzniecību.
 • Ēdināšanas uzņēmumos, lai ātri piegādātu ēdienu mājās.
 • Privātpersonu vajadzībām, lai nosūtītu ziedus, dokumentus,

Lasīt vairāk

IT pakalpojumi

Datortehnika

Mūsdienās gandrīz neviens uzņēmums nevar iztikt bez datora un IT pakalpojumiem, tāpēc vajadzētu zināt dažas lietas par IT pakalpojumiem un ar tiem saistītajām lietām. IT pakalpojumi regulāri tiek atjaunoti un pakalpojumu spektrs kļūst aizvien plašāks un izdevīgāks, tāpēc jāseko līdzi jaunumiem.

IT pakalpojumi – kas par tiem jāzina

 • Maziem uzņēmumiem lētāk būs noslēgt līgumu ar kādu IT pakalpojumu sniedzēju, jo IT pakalpojumu speciālista štata vietas uzturēšana uzņēmumā parasti izmaksā dārgāk.
 • IT pakalpojumi būs drošs garants, ka jūsu uzņēmumā datori vienmēr būs lietošanas kārtībā un to dēļ neradīsies dīkstāve.
 • IT pakalpojumu izmantošana ceļ arī darba produktivitātes līmeni, jo datortehnika vienmēr būs lietošanas kārtībā un darbinieki varēs koncentrēties saviem tiešajiem pienākumiem.
 • Izmantot IT pakalpojumus ieteicams arī tad, ja plānojat

Lasīt vairāk

Interneta pakalpojumi

Vārdi uz lodes

Interneta pakalpojumu izmantošana ir ikdienas sastāvdaļa lielai daļai sabiedrības, tāpēc ir svarīgi, lai interneta pakalpojumi būtu pieejami vienmēr un visur. Svarīgi, lai interneta pakalpojumu sniedzējs nodrošinātu jūs ar uzticamiem un ātriem interneta pakalpojumiem.

Populārākie interneta pakalpojumu pieslēgumu veidi

 • Optiskais internets
 • DSL (Interneta pieslēgums, izmantojot tālruņa līniju.)
 • Ethernet (Šos interneta pakalpojumus parasti nodrošina mazie uzņēmumi.)
 • Mobilais internets (Lielākoties izmanto portatīvo datoru īpašnieki.)
 • Radio pieslēgums (Pārsvarā izmanto lauku rajonos un tā uzstādīšana izmaksā samērā dārgi.)

Protams, ir arī citi interneta pakalpojumu veidi, bet

Lasīt vairāk

Juridiskie pakalpojumi

Tiesneša āmurs un smilšu pulkstenis

Dokumentiem ir liels spēks, un visiem darījumiem mūsdienās jābūt juridiski apstiprinātiem, tāpēc finansiālās drošības labad jāizmanto juridiskie pakalpojumi. Juridiskie pakalpojumi ir drošības garants un sniegs atbalstu gan grūtos brīžos, gan tad, kad vēlēsities uzsākt ko jaunu un skaistu.

Juridiskie pakalpojumi un konsultācijas

            Juridiskie pakalpojumi stiprina juridiskās un fiziskās personas gan priekos, gan bēdās – juridiskie pakalpojumi būs īstais variants, lai atrastu labāko ceļu, kā likumus izmantot savā labā.

Kāda veida konsultācijas tad piedāvā juridiskie pakalpojumi?

 • Līgumu izstrādi un ar to saistītās lietas;
 • nekustamo īpašumu darījumu noformēšanu;
 • ģimenes lietu kārtošanu (aizbildniecība, uzturlīdzekļi, mantojumi, laulības šķiršana);
 • interešu

Lasīt vairāk

Hostinga pakalpojumi

Vārdi, kas saistīti ar hostingu

Domāju, ka daudzi cilvēki ir uzdevuši sev jautājumu – kas tad īsti ir hostinga pakalpojumi? Hostinga pakalpojumi nepieciešami mājaslapām, jo tās satur zināmu informācijas un datu daudzumu, kas kaut kur ir arī jāuzglabā. Galvenokārt hostinga pakalpojumi piedāvā mājaslapu satura uzglabāšanu serveros (speciālos datoros, kuru cietajos diskos tiek uzglabātas mājaslapas).

Svarīgākais par hostinga pakalpojumiem

 • Vārds „hostings” radies no angļu valodas vārda „host”, kas nozīmē „saimnieks”. Tātad hostinga pakalpojumi ir sava veida saimniekošana, tikai te tiek veikta mājaslapu, nevis mitekļu apsaimniekošana.
 • Kas nosaka hostinga pakalpojumu cenas? Tas atkarīgs no mājaslapas lieluma – jo lielāka mājaslapa, jo vairāk vietas tā aizņems uz servera un līdz ar to arī hostinga pakalpojumu cena būs lielāka.
 • Izdevīgāk būs hostinga pakalpojumus pirkt ilgākam

Lasīt vairāk

Tulkošanas pakalpojumi

Vārdnīcas

Gandrīz katrs ir nonācis situācijā, kad nepieciešams kaut ko iztulkot, bet pašam nav pietiekamu valodas zināšanu, lai to izdarītu. Tādās situācijās talkā jāņem tulkošanas pakalpojumi. Latvijā tulkošanas pakalpojumi pieejami tulkošanas birojos un arī pie individuālajiem tulkotājiem.

Populārākie tulkošanas pakalpojumi

 • Subtitru veidošana un teksta dublēšana
 • Mutiskā tulkošana
 • Rakstiskā tulkošana
 • Notariāli apstiprināti tulkojumi
 • Korektūra un rediģēšana

Tulkošanas pakalpojumi un to specifika

 • Rakstiskās tulkošanas pakalpojumi ir ļoti populāri un arī sarežģīti, jo vienmēr prasa absolūtu precizitāti un tulkotāja improvizācija, veicot tulkojumu, nav pieļaujama. (Īpaši

Lasīt vairāk

Atrakciju noma pieaugušajiem

Cilvēks bumbā

Atrakciju noma parasti saistās ar piepūšamo atrakciju nomu bērniem, jo mazie patiesi ar lielāku sajūsmu uztver šīs lietas. Taču pēdējā laikā arvien populārāka kļūst atrakciju noma pieaugušajiem, jo nāk klāt arvien jaunas un interesantas atrakcijas, tādas, par kurām pirms 10 gadiem pat iedomāties nespējām.

Vienas no populārākajām ir „LGK” atrakciju nomas, kur piedāvā ne tikai bērnu atrakciju nomu, bet arī atrakciju nomu pieaugušajiem. Šīs atrakcijas pieaugušajiem ir īsts izaicinājums, adrenalīna deva garantēta, jo, piemēram, ar jauno ūdens atrakciju „Plunkšķis” cilvēks var uzlidot līdz pat 17 metru augstumam (tāds ir līdz šim uzstādītais rekords pasaulē ar šo atrakciju).

Populārākās atrakciju nomas

Lasīt vairāk

Pirtnieku pakalpojumi

Cilvēks pirtī

Pirts procedūras nevar uzskatīt par pilnvērtīgām, ja to laikā netiek iziets pirts rituāls, kurā ietilpst vairākas procedūras – pēršanās ar zaru slotām, ieziešanās ar pirts medu vai jūras sāli, gara uzmešana (ūdens liešana uz karstiem akmeņiem) utt. Pirtnieku pakalpojumu kvalitāti un pirts procedūru sniegtās sajūtas ietekmē dažādi faktori un lietas, kam būtu jāpievērš uzmanība – pirtsslotas, pirts akmeņi, pirts ventilācija, pirts medus, skrubji un citas pirts lietas.

Pirtnieku pakalpojumi labsajūtai

 • Pirtsslotas – lauku pirts nav iedomājama bez pēršanās ar pirtsslotām. Bez tradicionālajām bērza, ozola un kadiķa zaru slotām ir arī neskaitāmi daudz dažādu pirtsslotu veidi, īpaši plašā klāstā pieejamas ziedu un zāļu pirtsslotas. Tās saliktas no pelašķiem, papardēm, vaivariņiem, viršiem, asinszāles, vībotnēm, biškrēsliņiem un pat no nātrēm.

Lasīt vairāk

Atpūtas nams

Māja pie ūdens

Atpūtas nams no viesnīcas atšķiras galvenokārt ar savu personīgumu. Tādēļ daudzi labprātāk atpūtas namu izvēles par naktsmītni nevis viesnīcu. Jau vārds „atpūtas nams” vien liecina, ka tur varēs justies kā mājās. Iekārtojot atpūtas namu un izvēloties dizaina elementus, to īpašnieki īpaši piedomā, kas varētu radīt mājīgumu. Populāri ir iekārtot atpūtas namus, ievērojot kādu konkrētu tematiku, piemēram, mednieku namiņš, ziedu namiņš utt., veidojot visu saskanīgu un neikdienišķu, taču tai pašā laikā omulīgu.

Plānojot atpūtu Latvijā, vispopulārākie ir trīs veidi, kā atpūsties.

 • Braucot apceļot skaistākās vietas Latvijā, var līdzi ņemt teltis, doties pārgājienos, vārdu sakot – tā būtu aktīvā atpūta, nepaliekot vienā vieta ilgstoši.
 • Un tad ir divi veidi, kas paredz palikšanu kādā vietā ilgāku laiku. Pirmais ir – pavadīt brīvdienas tā saucamajā atpūtas mājā vai, citiem

Lasīt vairāk

Pasākumu vadītāji

mikrofons

Ikviens, kurš reiz ir vadījis kādu pasākumu, zina, cik daudz sagatavošanas darbu (un laiku) prasa salīdzinoši īsais galarezultāts. Ja pasākums ir kādi jums īpaši svētki, jūs taču noteikti gribat atpūsties un izbaudīt vakaru, nevis strādāt un nervozēt par to, vai viss notiks pēc plānotā.

Šai gadījumā ir risinājums – pasākumu vadīšana jāuztic kādam citam. Bet kam? Un te palīgā nāk profesionāli pasākuma vadītāji, kuriem ir lielāka vai mazāka pasākumu vadīšanas pieredze un kuri zina daudz dažādu sīkumu, lai pasākums izdotos jebkādos apstākļos. Tā teikt – viņiem ir arī B un C variants, ko darīt tad, ja nenotiek pēc sākotnēji izplānota scenārija. Labs pasākumu vadītājs pielāgojas auditorijai un māk iziet no jebkādas situācijas.

Pasākumu vadīšana ir ļoti smags darbs, līdz ar to šajā jomā nesastapsit cilvēkus, kuri šo darbu dara tikai naudas dēļ. Visu pasākumu vadītāji savā lomā jūtas

Lasīt vairāk

Apģērbu remonts

Sieviete mēra krekla garumu

Katram cilvēkam vismaz reizi mūžā ir gadījies saplēst kādu savu tērpu, un tādos gadījumos parasti nepieciešama šā apģērba labošana. Protams, saplēsto kleitu vai bikses var izmest atkritumos vai arī valkāt, ravējot dārzu un darot citus darbus. Tikai derētu zināt, ka saplēstā tērpa remonts izmaksās lētāk nekā jauna apģērba iegāde. Iespējams labot dažādus apgērbus, jo ir ādas apģērbu remonta, bērnu apģērbu remonta, darba apģērbu remonta utt. darbnīcas, kur strādā labi meistari.

Apģērbu remonta priekšrocības

 • Ir apģērbu darbnīcas, kas specializējušās tikai noteikta veida apģērbu labošanā. Piemēram, kādas darbnīcas pakalpojumu klāstā ietilpst tikai darba apģērbu serviss un darba apģērbu šūšana. Šādās darbnīcās nelabos saplēstu vakarkleitu vai uzvalka bikses.
 • Bieži vien, pērkot jaunu apģērbu, tam pievienotas arī rezerves pogas un ielāpi, šīs lietas nevajadzētu izmest,

Lasīt vairāk

Reklāmas pakalpojumi

Sievietes uz reklāmas plakātiem

Reklāmas pakalpojumi ir viens no pakalpojumu veidiem, kas pēdējo gadu laikā attīstās arvien vairāk. Mūsdienās pieejami visdažādākie reklāmas pakalpojumi – cilvēki uzņēmumiem piedāvā izvietot reklāmas pat uz savas ādas (tetovējumu veidā). Tomēr, ja tuvāki tradicionālie reklāmas pakalpojumi, tad var izvēlēties reklāmu internetā, radio vai arī televīzijā.

Reklāmas pakalpojumi – to veidi un specifika:

 • Reklāmas pakalpojumi drukātajos medijos. Izvietojot reklāmu drukātajos medijos, parūpējies par to, lai tā interesētu konkrētā medija mērķauditoriju. Piemēram, līdzās rakstam par vēnu veselību var izvietot vēnu centra reklāmu un tamlīdzīgi;
 • Reklāmas pakalpojumi radio. Sen pierādīts, ka reklāmas pakalpojumi radio ir salīdzinoši lēti, bet klausītāju auditorija liela, tāpēc reklāma radio ir gan izdevīga, gan efektīva.;
 • Reklāmas pakalpojumi internetā.

Lasīt vairāk

Tapešu līmēšana

Cilvēks, kurš līmē tapetes

Telpā lielu daļu mājīguma rada tieši sienas, un te sastopamies ar dilemmu – sienas krāsot vai līmēt uz tām tapetes. Varbūt izvēlēties krāsojamās tapetes?! Ja izvēlaties tapetes, tad te ir daži noderīgi padomi, kas jāzina par to līmēšanu.

 • Vinila tapetes būs lielisks variants telpām, kur sienas nav perfekti gludas, jo šīs tapetes apslēpj virsmas trūkumus. Turklāt vinila tapetes var mazgāt, tās saulē neizbalo un labi izskatīsies apmēram desmit gadu.
 • Tapešu līme jāizvēlas piemērota tapetēm, kādas plānojat līmēt. Parasti tapešu ruļļiem līdzi tiek iedota informācijas lapiņa, kur norādīts, kāda līme tām nepieciešama.
 • Krāsojamās tapetes būs lielisks variants starp izvēli līmēt tapetes vai krāsot sienas. Krāsojamās tapetes ir pieejamas gludas un arī ar reljefu. Tās vēlams krāsot ar mazgājamo dispresijas vai akrilkrāsu.
 • Virsmu pirms tapešu līmēšanas vajadzētu rūpīgi

Lasīt vairāk

Uzkopšanas darbi

Mūsdienu cilvēkiem bieži vien nepietiek ne laika, ne fiziska spēka uzkopšanas darbiem mājas. Tāpēc problēmas risināšanai palīgā tiek saukts uzkopšanas serviss telpu un teritorijas uzkopšanai. Pieprasījums radīja piedāvājumu, un jau 2009. gadā seši uzņēmumi apvienojās Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijā, lai kopīgiem spēkiem veicinātu savas nozares attīstību Latvijā.

Palīdzība dzīvokļa vai mājas uzkopšanā tiek meklēta četros gadījumos:

 • kā vienreizēja uzkopšana ārkārtas situācijās;
 • kā regulāra vai pat ikdienas uzkopšana;
 • kā sezonāla uzkopšana;
 • ģenerāltīrīšana pēc pārcelšanās uz jaunu mājvietu vai remonta.

Dzīvokļa vai mājas īpašnieks pats nosaka, kādus tieši uzkopšanas darbus pieprasīs veikt.

Uzkopšanas sludinājumi

Tie

Lasīt vairāk

Fotogrāfu pakalojumi

Fotoalbums, kas pilns ar skaistām bildēm, – tā ir sentimentāla vērtība, kuras skaistumu novērtēs ģimenes locekļi, draugi un paziņas pat vairākās paaudzēs. Profesionāls fotogrāfs var palīdzēt piepildīt jūsu fotoalbumu ar skaistām ģimenes locekļu, kristību, izlaidumu, draugu, kāzu un citām fotogrāfijām. Fotogrāfu, video operatora pakalpojumi mūsdienās ir pieejami visiem, un to kvalitāte ar katru dienu progresē.

Fotogrāfu pakalpojumi

 • Fotosesija studijā – nav obligāti jāgaida kāds nozīmīgs notikums, lai tiktu pie skaistām fotogrāfijām. Labākajiem fotogrāfiem ir sava fotostudija, kur klientiem tiek sniegti fotosesijas pakalpojumi. Daudzi fotogrāfi sadarbojas arī ar stilistiem un grima māksliniekiem, tāpēc klientiem ir visas iespējas tikt pie tiešām īpašām fotogrāfijām.
 • Svētku foto – fotogrāfa pakalpojumi visbiežāk

Lasīt vairāk

Autoservisi

Ikviens auto īpašnieks noteikti ir pētījis, kādi autoservisi ir dzīvesvietas tuvākajā apkaimē, kādus autoservisus izvēlas draugi un kolēģi un ko tie piedāvā. Varbūt piedāvā salabot jebkuru mašīnu vai specializējas dažu marku mašīnām, cik kvalitatīvi un rūpīgi darbinieki veic savu darbu, jo regulāra auto apkope ir garantija ilgākam un kvalitatīvākam jūsu automašīnas kalpošanas mūžam.

Ja ir atrasts savs autoserviss, ar kura darbu esat apmierināti, noteikti citu nemaz nemeklēsit un varat sevi ierindot to laimīgo pulciņā, kuriem, lai kas notiktu ar mašīnu, uzreiz ir skaidrs, kam jāzvana. Ja tādu vēl neesat atradis un katru reizi meklējat, kur veikt autodiagnostiku, eļļas maiņu, ziemas/vasaras riepu nomaiņu, ir vērts nedaudz papētīt un iepazīties ar autoservisu piedāvājumu, nekautrējoties uzdot konkrētus, jūs interesējošus jautājumus.

Parasti autoservisi piedāvā vienā vietā veikt visu, tomēr pirms mašīnas

Lasīt vairāk

Biznesa ideja- bērnu krekliņi ar kabatām iemīļotajām rotaļlietām

Krekli ar kabatām rotaļlietām

Uzņēmēja un māmiņa Liza Lafonteina savu biznesu noorganizēja drīz pēc dēla piedzimšanas. Biznesa koncepcija, kā tas tradicionāli notiek ar uzņēmīgām mammām, sākās ar kādu radušos problēmu.

Lizas dēls nekādi nevēlējās šķirties no savas iemīļotās rotaļlietas, kuru nēsāja visur un vienmēr sev līdzi. Jaunajai māmiņai tā bija problēma, jo, aizmirstot kaut kur rotaļlietu, tas pārvērtās īstā traģēdijā. Tad Liza izdomāja pašūt bērna futbola krekliņu ar speciālu kabatu priekšpusē, kurā var ielikt mīļoto rotaļlietu. Pamazām Liza noorganizēja savu kompāniju, kuru nosauca Carry Me Babies.

Krekliņu ražotāja meklējumos Lizai Lafonteinai pagāja vairāki mēneši. Oriģinālie krekliņi ar kabatu spēļmantām Carry Me Babies tiek šūti no augstvērtīga kokvilnas auduma un tiem ir oriģināls dizains – speciālā kabata tiek piestiprināta pie krekliņa un tajā var viegli ielikt iemīļoto rotaļlietu.

Var

Lasīt vairāk

Telpu īres līgums

Īres līguma parakstīšana

Īres līgums nepieciešams gan īrnieka, gan izīrētāja finansiālai drošībai, tāpēc tas jāpārdomā un jāsagatavo rūpīgi un īrniekam pirms parakstīšanas to vajadzētu tikpat rūpīgi arī izlasīt. Dzīvokļa īres līgums jāsagatavo tā, lai tas būtu izdevīgs abām līguma slēdzēju pusēm un lai tas radītu drošību gan īrniekam, gan izīrētājam.

 • Īres līgumu būs vieglāk uzrakstīt, ņemot vērā kādu jau gatavu īres līguma paraugu un tad veidojot līguma nosacījumus. (Internetā ir brīvi pieejami bezmaksas dokumentu paraugi.)
 • Svarīgi, lai dzīvokļa īres līgumā būtu iekļauta konkrēta īres maksa par mēnesi vai citu laika periodu. Komunālo maksājumu summa līgumā var nebūt norādīta, jo šie maksājumi mainās atkarībā no īrnieka dzīvesveida.
 • Ja telpās, kuras plānojat izīrēt, ir mēbeles, tad tās vajadzētu uzskaitīt īres līguma pielikumā, tāpat arī sadzīves tehnika un vannas istabas aprīkojums būtu jāuzskaita.

Lasīt vairāk

Biznesa ideja- bērnu pudelītes turētājs

Bērni ar pudelītēm

Ne velti nepieciešamību sauc par izgudrotāju māti. Vairums izgudrojumu rodas tieši kādas vajadzības dēļ. Amerikas mammas uzņēmējas Čerijas Aleksandras izgudrojuma ideja radās, vēloties vienkāršot mazās meitiņas rīta barošanas procesu. Barošana sākās 5.30, bet 6.30 Čerijai jau bija jābūt darbā, un tas nozīmēja, ka viņai vienkārsi nebija laika barošanai.

Tā kā viņas specialitāte ir inženiere, jaunā māmiņa nolēma atrast veidu, kā pabarot zīdaini bez savas līdzdalības, t.i., izdomāt tādu pudelītes turētāju, kas tiešā veidā aizvietotu pāris roku.

Viņa izgudroja speciālu bērnu pudelītes turētāju, kuru var piestiprināt pie jebkura sēdekļa, tā pabarojot bērnu bez mammas līdzdalības.

Bebe Bottle Sling turētāja galvenā atšķirība ir speciālā konstrukcija, kas palīdz noturēt pudelīti vajadzīgajā stūrī un nepieciešamajā attālumā no bērna.

Sava pirmā nākotnes produkta prototipu

Lasīt vairāk

Biznesa ideja- vakara bērnudārzs

Bērni bērnudārzā

Bērnudārza audzinātājas justos priecīgas, ja bērni līdz plkst. 19 vakarā būtu jau mājās pie saviem tuvajiem, tomēr daudziem vecākiem ir dažāds darba laiks, ir tādi, kuriem darbs beidzas arī plkst. 21 vai 22 un viņi nevar izmantot profesionālas auklītes, jo budžets to neatļauj.

Vakara bērnudārzs ir pietiekami vienkāršs bizness, kas bez milzīgiem naudas ieguldījumiem var dot lieliskus ienākumus. Kā izveidot šādu bērnudārzu?

1. Sākumā jānoskaidro tuvākie bērnu dārziņi, to adreses adreses, lai izvairītos no liekiem izdevumiem. Bērnudārzos jābūt gultiņām, tīriem veļas komplektiem  un rotaļlietām.

2. Tad jāaiziet uz katru tuvāko dienas bērnudārzu un jāatstāj savs telefona numurs. Varat paši sagaidīt vecākus un piedāvāt savus pakalpojumus, var arī izlikt sludinājumus bērnudārzu tuvumā.

3. Protams, pirmajam garāmgājējam neviens savu bērnu neuzticēs, tāpēc jaunajiem vecākiem ir jāparāda, kur

Lasīt vairāk

Oriģināliem apģērbiem

Sieviete kleitā

Bieži dzirdēts par kurioziem atgadījumiem svinību laikā, kad divas sievietes ierodas pasākumā absolūti identiskos tērpos. Šādas situācijas ir amizantas, bet rada arī neveiklu situāciju vienādo tērpu valkātājām. Šūšanas darbnīca būs tā vieta, kur iegriezties, lai no šādām situācijām izvairītos.

Šūšanas ateljē pārvērtīs ideju tērpā

 • Šūšanas pakalpojumus bieži vien izmanto cilvēki, kuriem grūti atrast sava ķermeņa aprisēm piemērotas drēbes apģērbu veikalos. Katra cilvēka augums ir unikāls, un katram ir ķermeņa daļas, kuras ir īpaša vēlme akcentēt vai, tieši pretēji, apslēpt un padarīt mazāk uzkrītošas. Profesionāls šuvējs jebkuras miesasbūves cilvēkam mācēs uzšūt tādu tērpu, kas būs ideāli piemērots augumam.
 • Pie šuvēja vajadzētu doties vismaz ar aptuvenu ideju par tērpu, kādu vēlaties – bikses, žaketi, kleitu vai

Lasīt vairāk

Skaistumkopšanas saloni

Manikīra pakalpojumi

Skaistumkopšanas salonus parasti apmeklē lietišķi cilvēki, kuri zina savas vēlmes un nemēdz krasi mainīt savu izskatu. Galvenais iemesls skaistumkopšanas salona apmeklējumam ir matu, nagu un ādas veselības un skaistuma saglabāšana.

Skaistumkopšanas salonus apmeklē visu vecumu cilvēki. Orientējoši 72% skaistumkopšanas salonu klientu ir vecumā no 25 līdz 54 gadiem. Skaistumkopšanas salonu apmeklētāju vidū vīriešu pagaidām ir tikai 32%, taču pēdējā laika tendences liecina, ka stiprā dzimuma pārstāvji aizvien lielāku uzmanību sāk pievērst savam izskatam.

Šobrīd, meklējot iespējas veidot frizūras vai veikt manikīru, cilvēki biežāk izvēlas mazus skaistumkopšanas salonus dzīvesvietas tuvumā, ne vairs pazīstamu zīmolu centrus.

Klienti arī atsakās no impulsīviem pirkumiem, skaistumkopšanas salonos neizvēlas procedūras, kuras iespējams veikt pašu spēkiem, piemēram, matu krāsošanu.

Lasīt vairāk

Piepūšamā baznīca

Piepūšamā baznīca

Mūsdienās baznīcas mēdz būt dažādas, arī reliģijas jomā parādās arvien neparastākas idejas.

Piemēram, kādam jaunam mācītājam ienāca prātā drosmīga ideja noturēt dievkalpojumus nakts izklaides centros – bāros un klubos, kur mūsdienu «lūdzējiem»atļauj lietot alkoholu, smēķēt un klausīties mūziku dievkalpojuma laikā. Vai baznīcas Chandler Christian Church oriģinālā ideja Arizonā, kura burtiskā nozīmē cenšas pietuvināties dievlūdzējiem, piedāvājot diennakts servisu bez brīvdienām. Šīs baznīcas mācītājs Rodžers Storms (Roger Storms) nolēma uzstādīt lūgšanu būdiņu, kurā var iegriezties visi kristieši, arī autovadītāji 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā.

Interesantu ideju par baznīcu pēc pirmā pieprasījuma piedāvā holandiešu filozofs Frenks Loss (Frank Los), kā viņš pats sevi dēvē. Viņš noorganizēja piepūšamo baznīcu Transparante Kerk jeb Transparent

Lasīt vairāk

Pēdējā brīža ceļojumi

Cilvēki pludmalē

Dzīves posmā, kad pēkšņi esat brīvi no būtiskiem pienākumiem un atbildības, varat izvēlēties doties pēdējā brīža ceļojumā. Tā patiesi ir lieliska iespēja apceļot pasauli, turklāt ievērojami lētāk. Viss, kas vajadzīgs, ir spēja spontāni sakravāt ceļojumu somu un ļauties piedzīvojumam. Parasti šie pēdējā brīža ceļojumi vislabāk der studentiem, kuriem ir ierobežoti finansiālie līdzekļi un kuri tāpēc meklē lētus ceļojumus. Arī cilvēkiem, kuriem vēl nav savas ģimenes, bērnu un stabilas darba vietas, kā dēļ daudzi citi ceļojumu piedāvājumi nederētu.

Pēdējā brīža piedāvājumi, kā jau viss, kas notiek pēdējā brīdī, nav laikus atrodami piedāvājumu sarakstos un tos nevar ieplānot mēnesi iepriekš. Tie parādās pēdējā brīdī, kad kāds ir atteicies no ceļojuma vai palikušas pāri dažas brīvas vietas. Šie piedāvājumi tāpēc ir ievērojami lētāki, jo tūrisma firmas ir ieinteresētas aizpildīt visas pasažieru vietas. Un tā ir lieliska iespēja paceļot tiem, kuri

Lasīt vairāk

Pirts veidi

Masāža

Daudziem vārds „relaksācija” asociējas tieši ar pirti, un pareizi vien ir, jo pirts apmeklējums sniegs ne tikai relaksāciju, bet arī mundrumu, skaistumu un veselību jūsu ķermenim. Ir dažādi pirts veidi, kur katram ir sava specifika – ir krievu pirtis, tvaika pirtis, somu pirtis, lauku pirtis, turku pirtis, romiešu pirtis, zāļu pirtis utt.

Populārākie pirts veidi

 • Krievu pirts – uz šo pirti neiet mazgāties, bet gan kārtīgi izsvīst un sildīties. Uzskata, ka krievu pirtij ir dziednieciska iedarbība, tās apmeklējums īpaši veicina vīriešu potenci, bet sievietēm uzlabo auglību. Krievu pirts stimulē arī nervu sistēmas darbību.
 • Somu pirts – ne velti latviešiem ir dziesma par somu pirts pozitīvo ietekmi uz veselību, jo pēc tās apmeklējuma rodas sajūta, ka esi piedzimis no jauna. Somu pirtij raksturīgs zems gaisa mitrums (apmēram 10-25%) un augsta gaisa temperatūra (90-110

Lasīt vairāk

Apģērbu remonts

Apģērbs

            Katram cilvēkam vismaz reizi mūžā ir gadījies saplēst kādu savu tērpu, un tādos gadījumos parasti nepieciešama šā apģērba labošana. Protams, saplēsto kleitu vai bikses var izmest atkritumos vai arī valkāt, ravējot dārzu un darot citus darbus. Tikai derētu zināt, ka saplēstā tērpa remonts izmaksās lētāk nekā jauna apģērba iegāde. Iespējams labot dažādus apgērbus, jo ir ādas apģērbu remonta, bērnu apģērbu remonta, darba apģērbu remonta utt. darbnīcas, kur strādā labi meistari.

Apģērbu remonta priekšrocības

 • Ir apģērbu darbnīcas, kas specializējušās tikai noteikta veida apģērbu labošanā. Piemēram, kādas darbnīcas pakalpojumu klāstā ietilpst tikai darba apģērbu serviss un darba apģērbu šūšana. Šādās darbnīcās nelabos saplēstu vakarkleitu vai uzvalka bikses.
 • Bieži vien, pērkot jaunu apģērbu, tam pievienotas arī rezerves

Lasīt vairāk

Izdevīga viesnīcu īre

Viesnīcas zvans

Latvijas viesnīcas, hosteļi un viesu nami spēj nodrošināt apmeklētājus ar plašu pakalpojumu klāstu un cenām, kas apmierinās gan taupītājus, gan tos, kuri atpūtai naudu nežēlo. Vajadzētu atcerēties, ka lētas viesnīcas ne vienmēr nozīmē to, ka ir sliktas. Bieži vien pieejami viesnīcas īpašie piedāvājumi un izdevīga viesnīcas rezervēšana, kas saudzēs klientu naudas maku un reizē nodrošinās ar pirmklasīgu pakalpojumu.

Izdevīga viesnīcu rezervācija

 • Viesnīcas cenu bieži vien nosaka tas, cik daudz zvaigžņu tai piešķirtas. Protams, triju zvaigžņu viesnīcas un četru zvaigžņu viesnīcas gandrīz vienmēr maksās lētāk nekā piecu zvaigžņu viesnīcas. Zvaigžņu skaits atkarīgs no tā, kāda pakalpojumu daudzveidība viesnīcā ir pieejama (SPA, baseini, saunas utt.). Finansiāli izdevīgāk būs rezervēt numuriņu viesnīcā, kurai ir mazāk zvaigžņu.
 • Reizēm der aplūkot kolektīvās iepirkšanās portālus, jo viesnīcas

Lasīt vairāk

Telpu uzkopšana

Telpu uzkopšanas līdzekļi

Mājas vai dzīvokļa uzkopšana tikai retajam sagādā prieku, jo saglabāt kārtību telpās nevar mūžīgi un to uzkopšana ir gluži kā bezgalīgais stāsts. Tomēr šis darbs mūsdienās nav jāuztver tik smagi, jo veikalos ir pieejami dažādi tīrīšanas līdzekļi un arī uzkopšanas tehnika, kas šo darbu paātrinās un arī atvieglos.

Padomi, lai mājas uzkopšana nesagādātu grūtības

 • Gandrīz vienmēr lielākās problēmas sagādā logu tīrīšana un stikla virsmu tīrības uzturēšana. Stikla virsmas jātīra bieži, jo uz tām traipi un un putekļi ir viegli pamanāmi. Stikla tīrīšanai vislabāk izmantot līdzekļus, kuru sastāvā ir spirts vai etiķis, jo tas ātri nožūst un neatstāj pēdas.
 • Ja nevēlaties stiklus tīrīt ar ķīmiskajiem līdzekļiem, tad šim darbiņam ir paredzētas speciālas lupatiņas, kas perfekti notīrīs stikla virsmas, neatstājot nekādas plankumus. Var izmantot arī tīru ūdeni ar spirta

Lasīt vairāk

Pasākumi bērniem

izklaides pasākumi bērniem

Bērnu pasākumu organizēšana nebūt nav viegla lieta un ne jau tāpēc, ka bērni būtu izlepuši un kaprīzi, bet gan tāpēc, ka mēs, pieaugušie, netiekam līdzi bērnu enerģijai. Un, ja vien nav iepriekšējas bērnu pasākumu organizēšanas pieredzes, pirmo reizi organizējot bērnu ballīti, var šķist, ka netiekat līdzi mazo viesību dalībnieku tempam.

Kā padarīt pasākumu bērniem neaizmirstamu:

 • Viens no variantiem – atrast bērnu pasākumu vadītāju, kuram, tā teikt, ir ķēriens uz saprašanos ar bērniem. Bērnu pasākumu vadītāji parasti ģērbjas kādos tērpos un vada tematiskās ballītes – princešu vai pirātu ballīti, varbūt džungļu vai kosmonautu ballīti. Par tēmu gan iepriekš jāvienojas.
 • Piepūšamo atrakciju noma bērniem liks sevišķi sajūsmināties, jo tā ir lieta, ko ikdienā nelietojam. Bērnu piepūšamās atrakcijas gan nodarbinās bērnus tikai kādu nelielu

Lasīt vairāk

Kāzu organizēšana

Kāzu rīkošana

Viens no dzīves visskaistākajiem notikumiem noteikti ir kāzas. Var, protams, apprecēties klusi, bet parasti tiem pāriem, kuri nevēlas plašas kāzas, tās nav tik svarīgas, savukārt tie, kuri patiesi vēlas skaisti apprecēties, noteikti meklēs kāzu organizēšanas ieteikumus, lai visu rūpīgi saplānotu un padarītu savas kāzas neaizmirstamas.

Kāzu rīkošana bez plānota kāzu scenārija būtībā pat nevar notikt. Ikviens, kurš kādreiz bijis lielā pasākumā, zina, ka ir ļoti svarīgi, lai visi pasākuma posmi būtu izplānoti, lai cilvēki negarlaikotos, īsti nesaprotot, ko iesākt.

Kad sākat plānot kāzas, jūs varat sazināties:

 • ar kādiem radu un draugu lokā zināmiem cilvēkiem, kuri kādreiz dzīvē ir bijuši kāzu vedēju lomā. Viņi noteikti zinās dažādus kāzu organizēšanas ieteikumus;
 • ar kāzu organizēšanas aģentūrām, kas pēc jūsu vēlmēm var noorganizēt pilnīgi visu, sākot no vecpuišu/vecmeitu ballītes

Lasīt vairāk

Sporta pasākumi saliedē

Sporta pasākumu apbalvojums

Sporta pasākumi lielākoties ir vasaras privilēģija, un sporta pasākuma organizēšana gan lielā uzņēmumā, gan ģimenē var kļūt par aizraujošu vasaras piedzīvojumu. Sporta pasākums, kura laikā norit sacensības un pēc tam labāko apbalvošana, galvenokārt ir tendēts uz jauku kopā būšanu un aktīvu izklaidēšanos. Mūsdienās tas ir jo īpaši svarīgi, zinot, ka tieši fizisko aktivitāšu ikdienas ritmā tik daudziem pietrūkst. Sarīkojiet sporta pasākumu savā ģimenē jau šai mēnesī. Ja jūsu iestāde organizē sporta pasākumu, painteresējieties, vai varat ņemt līdzi ģimeni, un noteikti dariet to. Esiet kopā!

Organizējot sporta pasākumu:

 • vispirms izdomājiet, kādus sporta veidus iekļausit sporta pasākuma dienā, varbūt tie būs ūdenssporta veidi, komandas spēles, teikssim, futbols, volejbols, vai arī dažādas komandu stafetes;
 • nākamais sporta pasākumu organizēšanas solis –

Lasīt vairāk

Ekopārtika veselīgākai dzīvei

Kādreiz cilvēku dzīves ilgums bija ievērojami īsāks, nekā tas ir mūsdienās, tomēr pēdējie zinātniskie pētījumi liecina, ka tas atkal sāk sarukt. Tam par iemeslu ir piesārņojums, kuru rada pats cilvēks un kurā arī dzīvo. Nav viegli no tā izbēgt, bet, apzinoties problēmu, pasaulē ir radusies jauna kustība – ekokustība, kas mudina izvēlēties dabiskāko, bez ķīmikālijām esošu un lieki nepiesārņotu pasauli.

Ko mēs katrs varam izdarīt, iesaistoties ekokustībā?

Izvēlēties ekopārtiku. Ne velti ir teiciens – mēs esam tas, ko ēdam. Un lai nebiedē doma, ka ekoloģiskā pārtika noteikti ir dārga, jo:

 • daļu šīs ekoloģiskās pārtikas jūs varat izaudzēt pats vai nu savā mazdārziņā vai arī iznomātā zemē. Pēdējā laikā aizvien pieprasītāki ir nelieli zemes gabali, kurus varētu arī nomāt, kur cilvēki vēlas izveidot mazdārziņus, lai savai ģimenei izaudzētu dārzeņus, kas būtu pēc iespējas dabiskāki;
 • varat atrast sev tuvumā esošu ekoaudzētavu

Lasīt vairāk

Lai autoservisi kļūst jūsu draugi

autoservisi

Ikviens auto īpašnieks noteikti ir pētījis, kādi autoservisi ir dzīvesvietas tuvākajā apkaimē, kādus autoservisus izvēlas draugi un kolēģi un ko tie piedāvā. Varbūt piedāvā salabot jebkuru mašīnu vai specializējas dažu marku mašīnām, cik kvalitatīvi un rūpīgi darbinieki veic savu darbu, jo regulāra auto apkope ir garantija ilgākam un kvalitatīvākam jūsu automašīnas kalpošanas mūžam.

Ja ir atrasts savs autoserviss, ar kura darbu esat apmierināti, noteikti citu nemaz nemeklēsit un varat sevi ierindot to laimīgo pulciņā, kuriem, lai kas notiktu ar mašīnu, uzreiz ir skaidrs, kam jāzvana. Ja tādu vēl neesat atradis un katru reizi meklējat, kur veikt autodiagnostiku, eļļas maiņu, ziemas/vasaras riepu nomaiņu, ir vērts nedaudz papētīt un iepazīties ar autoservisu piedāvājumu, nekautrējoties uzdot konkrētus, jūs interesējošus jautājumus.

Parasti autoservisi piedāvā vienā vietā veikt visu, tomēr pirms mašīnas nodošanas

Lasīt vairāk

Kurjera pakalpojumi

Kurjers

Laika gaitā kurjera pakalpojumi joprojām nav izzuduši un ir nepieciešami. Jau pirms gadu tūkstošiem cilvēkiem bija vajadzība sazināties un, teiksim, nosūtīt ziņu kaimiņam. Tad tika izmantots starpnieks – kurjers, kuram samaksāja par vēstules nogādāšanu no vienas vietas līdz otrai. Īpaši svarīgas ziņas tika šifrētas, lai, pa ceļam noklīstot, tās neviens nevarētu saprast. Tomēr, lai kā, bez kurjera pakalpojumiem iztikt nevarēja.

Arī mūsdienās bez kurjera pakalpojumiem dzīve nebūtu iedomājama. Ikviens noteikti ielās ir pamanījis velokurjerus, kuri ātri ar velosipēdiem nogādā sūtījumus to adresātiem. Kurjers ir kā bite, kas čakli strādā un nodrošina cilvēku savstarpējo saziņu, kurai mūsdienu straujajā laikmetā laika kļūst aizvien mazāk. Bez tam tas, ka kurjera amats joprojām pastāv, nozīmē arī, ka cilvēku savstarpējā saziņa nekad nebūs tikai virtuāla. Īpaši tagad, laikā, kad plaukst un zeļ internetveikali, kas

Lasīt vairāk

Gaļas ēdieni un to pagatavošana

Lielākā daļa cilvēku nespēj iedomāties savas ikdienas maltītes bez gaļas – iecienītākie noteikti ir cūkgaļas un vistas ēdieni. Bet kas būtu jāzina, gatavojot dažādu dzīvnieku gaļu?

 • Vistas gaļas ēdieni pagatavojami salīdzinoši ātri, tāpēc nevajadzētu gaļu pārāk ilgi cept, lai tā nekļūtu sausa. Vistas filejas ēdieni pagatavojami pat dažu minūšu laikā.
 • Jēra gaļas ēdieni arī pagatavojami salīdzinoši ātri, bet vajadzētu atcerēties, ka šī gaļa jāēd karsta, jo, tai atdziestot, jēra tauki sacietē un gaļa kļūst nebaudāma.
 • Brieža gaļas ēdieni ir pieskaitāmi pie augstvērtīgām delikatesēm, tāpēc to gatavošana ir mazliet sarežģītāka. Gaļu pirms gatavošanas vēlams iemarinēt, bet tās termiskā apstrāde aizņems vismaz pāris stundu laika. Procesu nedrīkst paātrināt, paaugstinot gatavošanas temperatūru, jo tad gaļa kļūs sīksta.
 • Liellopu gaļas ēdieni parasti jāgatavo salīdzinoši ilgi. Sākumā

Lasīt vairāk

Kur mācīties pēc vidusskolas

Kur mācīties

Pirmā nopietnā izvēle cilvēka dzīvē ir 18-19 gadu vecumā, kad jāizlemj – kur mācīties pēc vidusskolas. Izvērtējot pieejamo informāciju un draugu pieredzi, lēmums ir jāpieņem pašam, jo tikai katrs pats mēs esam savas dzīves noteicēji.

Kur mācīties pēc vidusskolas īstenībā nemaz nav tik grūts lēmums, ja vien cilvēks vairāk ieklausās sevī un saprot, ko vēlas darīt. Bez tam, ja pēc gadiem domas mainās, tas nav jāpārdzīvo, jo daudz kas, gadiem ejot, dzīvē var mainīties, tikai jāatceras, ka mācīties nekad nav par vēlu.

Kā izlemt, kur mācīties pēc vidusskolas

 • Vidusskolā noteikti ir mācību priekšmeti, kas aizrauj, un ir tādi, kas ne visai patīk. Tātad katrs apmēram jau zina, ko patīk mācīties un ko ne. No tā izejot, jāpadomā, ko dzīvē gribētu darīt un ar ko nodarboties. Varbūt ir kāds hobijs, kas varētu kļūt par profesiju. Tad atliek noskaidrot, vai nepastāv iespēja to apgūt profesionāli.
 • Jau laikus vajadzētu

Lasīt vairāk

Ēkas fasādes darbi

Fasādes darbi

Kad svarīgākie celtniecības darbi ir paveikti, jāsāk plānot fasādes apdare, kas parasti ēkai piešķir noteiktu izskatu. Pareizi veikti apdares darbi māju padarīs vizuāli estētisku un aizkavēs siltuma aizplūšanu no ēkas.

Kas jāievēro, veicot fasādes darbus

 • Fasādes paneļus plaši izmanto apdares darbos, tie gan estētiski, gan praktiski sniedz ārkārtīgi daudz priekšrocību. Fasādes paneļi parasti kalpo ilgāk nekā parasts apmetums vai krāsoti dēļi.
 • Fasādes materiālu vajadzētu izvēlēties tādu, kas nelaiž cauri mitrumu, atgrūž netīrumus, ir ugundrošs, noturīgs, ilgmūžīgs, nodrošina skaņas un siltuma izolāciju.
 • Atkarībā no fasādes materiāla un krāsojuma jūsu māja var izskatīties gan mazāka vai lielāka, gan gaišāka vai tumšāka, tāpēc apdares materiālus un krāsas vajadzētu izvēlēties rūpīgi un pārdomāti.
 • Ēkas ar koka fasādi vienmēr izskatīsies mājīgas un siltas, taču

Lasīt vairāk

Grāmatvedības pakalpojumi

Grāmatvedība

Profesionāli grāmatvedības pakalpojumi ir nepieciešami pilnīgi visiem uzņēmumiem – kā maziem, tā lieliem. Precīzi veikta grāmatvedība sakārto ne tikai jūsu uzņēmuma grāmatvedību atbilstīgi likumdošanas prasībām, bet arī veiksmīgi risina citus jautājumus, piemēram, optimizē nodokļus, pārstāvot jūsu intereses Valsts ieņēmumu dienestā. Grāmatvedi var atrast jebkurā sludinājumu portālā, tomēr svarīgi ir, vai šis cilvēks tiešām ir kvalificēts speciālists, jo grāmatvedības uzskaite ir nopietns un sarežģīts darbs, ko labāk uzticēt profesionālim. Grāmatvedības uzskaite nodrošina uzņēmuma vadību ar precīzu informāciju svarīgu lēmumu pieņemšanā, kā arī garantē nodokļu likumdošanas ievērošanu. Turklāt grāmatvedībā svarīga ir konfidencialitāte, tāpēc būtiska ir savstarpēja darba devēju un grāmatveža uzticība.

            Ja neizdodas atrast jūsu firmai atbilstīgu grāmatvedi,

Lasīt vairāk

Dzīvokļa īre

Dzīvokļi

Mūsdienās lielākajai daļai cilvēku nav savas mājvietas tādā nozīmē, ka māja, kur viņi dzīvo, nepieder viņiem. Lielākā daļa cilvēku izvēlas nevis pirkt īpašumu, bet gan īrēt to. Zinot, ka dzīve ir nepastāvīga un jūs nekad nevarat zināt, kas sagaidīs rīt, dzīvokļa īre patiesi ir piemērots risinājums. Varat nodzīvot vienā dzīvesvietā gadu desmitiem, bet varat arī tikai pāris mēnešu.

Starp citu, tiek piedāvāta arī māju īre, tiesa, ne tik bieži kā īres dzīvokļi. Lūk, padomi, izvēloties dzīvokli īrei.

 • Noteikti izlasiet īres līgumu un izrunājiet ar dzīvokļa saimnieku neskaidros jautājumus. Piemēram:

1) cik dzīvoklim ir atslēgu un kam tās ir pieejamas;

2) kas sedz remonta izdevumus, vai tie tiek atvilkti no īres maksas;

3) kādas pārmaiņas varat dzīvoklī veikt, tās nesaskaņojot, un kādas – saskaņojot;

4) vai dzīvokļa īrei ir termiņš un kādi ir nosacījumi par īres līguma laušanu.

Lasīt vairāk

Ēku siltināšana

Siltināšana

Māju siltināšana bijis aktuāls temats jau kopš laikiem, kad parādījās pirmie mājokļi. Sākumā gan to siltināšana bija samērā primitīva, pārsvarā tika izmantotas kažokādas un salmi. Mūsdienās pastāv daudzi un dažādi ēku siltināšanas materiāli un arī siltināšanas paņēmieni.

Padomi siltināšanas darbiem:

 • Mājas siltināšana būtu jāveic pilnīgi visām mājas telpām, tajā ietilpst arī pamatu siltināšana, sienu siltināšana un bēniņu siltināšana.
 • Mājas siltināšana no ārpuses jāveic vienlaikus ar fasādes darbiem. Vajadzētu izvēlēties tādus fasādes materiālus, kas būs ne tikai estētiski, bet arī praktiski. Fasādes siltināšanu var veikt ar speciāliem fasādes paneļiem, kas pasargās ēku arī no apkārtējās vides ietekmes, kas varētu tai kaitēt.
 • Siltināšanas materiāli jāizvēlas pēc iespējas dabiskāki un tādi, kas nevada siltumu un nodrošina ūdens

Lasīt vairāk

Darbi dārzā

Dārzs

Dārza darbi maijā

Pavasaris ir klāt! Maijā atveras aizvien jauni un jauni ziedi. Bagātīgi zied dažādas pavasara sīpolpuķes, iepriecinot ar dzīvespriecīgām krāsām un jaukām smaržām.

Regulāri jāravē nezāles, bet uzmanīgi, lai nebojātu augu smalkās saknes.

Pārbauda, vai gliemeži u.c. kaitēkļi nebojā augus un to lapas. Ja gliemežu ir maz, tos var vienkārši nolasīt, bet var lietot speciālos gliemežu apkarošanas līdzekļus.

Mēslo augus, krūmus un dzīvžogus, lai veicinātu to augšanu un attīstību.

Uzsāk zāliena regulāras pļaušanas sezonu. Pļaušana ir svarīgākais un laikietilpīgākais zāliena kopšanas veids, lai gan no malas šķiet visvienkāršākais.

Mēneša beigās (kad beigušās salnas!) izstāda

Lasīt vairāk

Veselīgs dzīvesveids

Dārzeņi

Veselīgs dzīvesveids – tā ir pareiza sapratne par dzīvošanu, strādāšanu, atpūtu, ēšanu, sportošanu un saskarsmi ar cilvēkiem. Tātad – vai dzīvoju veselīgu dzīvi, kā pareizi sākt dzīvot veselīgi, kam vajadzētu pievērst uzmanību?

Veselīgs dzīvesveids nozīmē arī labu veselību, kas ir viena no svarīgākajām cilvēka dzīves pamatvērtībām. Šīs vērtības ietekmē sociālā un fiziskā vide (tās ietekmē ūdens, gaiss, pārtika, sadzīves atkritumi, darba vide), kā arī cilvēka veselības aprūpe.

Veselīga dzīvesveida modelī svarīgākais ir:

 • sabalansēts un veselīgs uzturs, ēšanas ieradumi;
 • darba un atpūtas režīms;
 • nepieciešamais ūdens daudzums;
 • fiziskās aktivitātes (vingrošana);
 • pietiekams daudzums miega;
 • labas savstarpējās attiecības, pozitīvas domas.

Uzturs ir svarīgs faktors pusaudža augšanas, attīstības

Lasīt vairāk

Velosipēdu veidi

Velo

Pirms iegādāties velosipēdu, vēlams zināt, kādam mērķim tas būs nepieciešams, jo veikalos nopērkami dažādu veidu velosipēdi – sacensībām, ģimenes izbraukumiem, braukšanai pa pilsētu. Ja vēlaties, lai velosipēds kalpotu ilgāk, ieteicams iegādāties dārgāku un kvalitatīvāku braucamo. Tam būs citas konfigurācijas rāmis un labākas kvalitātes detaļas – pārslēgi, riepas, spieķi, gultņi.

Velosipēdu veidi:

 • MTB velosipēdi jeb kalnu velosipēdi – paredzēti atpūtai un sportam, braukšanai pa kalniem. Velosipēds aprīkots ar ātrumiem, lai varētu pārvietoties pa dažādu tipu ceļiem, taciņām un kalniem.

Svarīgi, kādēļ cilvēkam nepieciešams velosipēds. Ja tikai, lai izbrauktu pa laukiem, mežu un vienkārši atpūtai, tad pietiek ar tādu, kas maksā apmēramLs 200.Ja sacensībām, tad jāskatās dārgāks modelis.

 • Tūrisma velosipēdi – gariem veloceļojumiem

Lasīt vairāk

Taksometru pakalpojumi

Taxi

Taksometra pasūtīšana mūsdienās vairs nav ekstra, tā ir nepieciešamība. Taksometru pakalpojumi, iespējams, netiek izmantoti ikdienā, bet lielākoties tie nepieciešami ceļojot (līdz stacijai, ostai, lidostai), neparedzētiem pārbraucieniem vai vēlos vakaros. Rīgā pieejami vairāku firmu pārstāvēti taksometri un plašs taksometru parks, kas var radīt sarežģījumus, izvēloties taksometru. Svarīgs nosacījums ir izmaksas, tāpēc bieži vien nākas uzdot sev jautājumu – kurš ir lētākais taksometrs Rīgā?

Rīgas taksometri

 • Riga Taxi savā darbā izmanto jaunākās tehnoloģijas taksometru pakalpojumu jomā. Kopumā Riga Taxi autoparkā ir aptuveni 150 automašīnu (Mercedes-Benz jaunā izlaiduma mašīnas), tai skaitā arī mikroautobuss ar 16 vietām. Runājot par izmaksām – maršrutu ir ļoti ērti izplānot jau iepriekš mājaslapā.

Lasīt vairāk

Veselīgs uzturs

Dārzeņi

„Mēs esam tas, ko ēdam” – šo teicienu noteikti būs dzirdējis ikviens no mums. Lai arī uztura atstātās sekas nav pamanāmas uzreiz, pat viena, divu gadu laikā ne, tomēr daudzi uztura zinātnieki un ārsti piekritīs, ka mūsu veselību ļoti tieši ietekmē ēdiens, ko izvēlamies. Slimības, kas mūs piemeklē, varējušas attīstīties tikai tāpēc, ka esam ēduši to, ko esam izvēlējušies.

Šobrīd sabiedrībā pierasts vairāk domāt par veselīgu uzturu. It sevišķi tam pievērš uzmanību:

 • sportisti, jo viņiem jābūt formā, un, izvēloties pareizu uzturu, var panākt labākus rezultātus. Sportistu uzturs galvenokārt ir vērsts uz lielākas enerģijas sasniegšanu. Pareizs sportistu uzturs ir sabalansēts un regulārs;
 • grūtnieces, jo viņām šai dzīves posmā ir atbildīgs uzdevums dzīvot tā, lai mazajam cilvēciņam, kurš veidojas, nekā netrūktu un viņš piedzimtu vesels.

Lasīt vairāk

Augstākā izglītība

Absolventi

Maldīgi būtu domāt, ka augstākā izglītība ir domāta tikai šā gada vidusskolas beidzējiem. Šai vilcienā var ielekt jebkurā laikā, ja vien ir vēlme to darīt. Daži pat apgalvo, ka īstais laiks iegūt augstāko izglītību ir, nevis pilngadību sasniedzot vai uzreiz pēc skolas beigšanas, bet gan vēlāk, kad cilvēks jau apzinās, kas viņam patīk un kas ne.

Augstākās izglītības veidi Latvijā

 • Tradicionālais ceļš ir vispirms bakalaura grāda iegūšana, tālāk maģistra programma un tad, ja vēlas, doktorantūra.
 • 1. līmeņa augstākā izglītība, kas nav akadēmiska kā bakalaura grāds, bet gan profesionālas ievirzes studijas. Šo augstāko izglītību parasti piedāvā koledžas.
 • 2. līmeņa augstāko izglītību var iegūt, turpinot mācīties iesākto specialitāti, padziļinot zināšanas un strādājot praksē.
 • Augstākā izglītība neklātienē – pastāv arī šāda iespēja. Ja netiekat uz lekcijām

Lasīt vairāk

Augļu koku stādi

Ābeles

Aprīlis un maijs ir īstie mēneši, lai iekoptu dārzā augļu kokus un krūmus, kā arī lai papildinātu savu dārzu ar jauniem augļu koku un krūmu stādiem.

Kādi ir visizplatītākie augļu koku stādi?

 • Ābeļu stādus kokaudzētavās un gadatirgos var atrast visplašākajā piedāvājumā, gan ziemas, gan rudens, gan vasaras ābeļu stādus. Atliek tikai izvēlēties, kādus ābolus vēlaties ievākt.
 • Plūmes un bumbieres nāk nākamajā vietā aiz ābeļu stādiem, un arī šeit ir pieejama plaša izvēle.
 • Ķiršu stādi, no kuriem īpaši pieprasīti ir saldie ķirši, kas iegādājami dažādās krāsās, no sārtiem toņiem līdz dzelteniem un oranžiem.
 • Mazliet netradicionālāki ir persiku stādi, un daudziem tas ir pārsteigums, ka mūsu klimatā patiesi var izaudzēt persikus. Tie gan nebūs tādi, kā siltajās zemēs auguši, un šie kociņi ziemā ir jutīgāki pret aukstumu, bet ražu iegūt var.
 • Dabā pīlādžus mūsdienās

Lasīt vairāk

Ziedu stādi

Ziedi

Ainavas izveidošana un apkārtējās vides sakopšana nav iedomājama bez ziediem un košumkrūmiem, tāpēc, veidojot apstādījumus, vajadzētu ņemt vērā dažus padomus.

 • Ziedu sēklas un stādus visaktīvāk iegādājas pavasarī, jo reizē ar stādīšanas darbiem parasti iekopjam arī puķu dobi. Nākamajam gadam sēklas un stādus var pirkt rudenī vai ziemā, jo tad to cenas parasti ir zemākas.
 • Veidojot puķu dobi, vajadzētu parūpēties, lai tā ziedētu visu sezonu, tāpēc jāstāda pavasara, rudens un vasaras puķu stādi.
 • Puķu stādi apstādījumos jāizvieto pakāpeniski – no augstākā uz zemāko, lai garākie augi neaizsegtu un savā ēnā nepaslēptu mazākos.
 • Ziedi ir regulāri jālaista, bet nevajag pārcensties, jo ir augi, kas nemīl pārāk lielu mitrumu.

Atcerieties, ka rūpes par puķu dobi nebeidzas brīdī, kad ziedi ir novītuši, jo daudzi augi pēc tam jāsagatavo ziemai. Piemēram, dālijām jāizrok gumi un jānoglabā

Lasīt vairāk

Koku stādi

Stādi

Koki un krūmi noteikti ir dabas un apkārtējās vides rota, kas vasarā sniedz patvērumu no saules un svaigumu, bet ziemā daudzus mājokļus nodrošina ar siltumu. Neatkarīgi no tā, vai atjauno mežu, vai papildini savu pagalmu ar apstādījumiem, ir daži nosacījumi, kas jāievēro, stādot kokus.

 • Lapu koki – ozolu stādi, liepu stādi, bērzu stādi u.c. – jāstāda pavasara vidū vai rudens sākumā.
 • Skujkoki – priežu stādi, egļu stādi u.c. – jāstāda pavasara vidū.
 • Košumkrūmus stāda tāpat kā kokus, tikai, ja tiek veidots dzīvžogs, labāk izvēlēties mūžzaļos augus, lai arī ziemā tie pildītu savas funkcijas.

Padomi tiem, kuri vēlas stādīt kokus

 • Vēlams pirkt stādus ar slēgtu sakņu sistēmu, jo stādiem ar atklātu sakņu sistēmu parasti ir norauti sakņu matiņi, pa kuriem stādi barojas. Stāds ar slēgtu sakņu sistēmu ieaugs zemē ātrāk un būs spēcīgāks.
 • Atjaunojot mežu, jāievēro,

Lasīt vairāk

Mēbeļu tīrīšana

Mēbeļu tīrīšanas padomi

Pavasaris un mājas tīrīšana – tie ir savstarpēji saistīti jēdzieni. Pēc garās ziemas gribas savās mājās uzspodrināt ik kaktiņu, tostarp arī veikt paklāju un mēbeļu tīrīšanu. Visos lielākajos tīrīšanas darbos labākie palīgi ir silts ūdens, saimniecības ziepes, soda, etiķis, citrona sula un ožamais spirts.

Šeit būs pāris padomu, kā visefektīvāk veikt mēbeļu tīrīšanu savā mājoklī.

 1. Mīksto mēbeļu audumu var notīrīt ar putekļsūcēju, kura uzgalis aptīts ar sālsūdenī (tējkarote uz litru ūdens) samērcētu marli.
 2. Tāpat paklāju un mīksto mēbeļu tīrīšanai labi noderēs šāds šampūns: 250ml silta ūdens, nedaudz šampūna un ēdamkarote etiķa.
 3. Asins traipus no mīksto mēbeļu virsmas sākumā jānotīra ar aukstā ūdenī samērcētu sūkli, tad jānoslauka ar pašu pagatavoto šampūnu. Kad viss nožuvis, traips vēlreiz jānotīra ar ožamo spirtu.
 4. Kafijas un tējas traipus no auduma

Lasīt vairāk

Dārza dizains

Krāšņs dārzs un kopts zāliens ir katra saimnieka lepnums un mājas vizītkarte, tāpēc zāliena ierīkošana un dārza labiekārtošana jāveic laikus. Pirms darbu sākšanas jāsagatavo augsne un jāievēro daži nosacījumi, kas ļaus zālienam zaļot, bet puķēm krāšņi ziedēt.

Dārzu ierīkošana

 • Dārza projektēšana būtu pirmais darbs, kas jāveic pirms tā iekopšanas. Dārza dizains parasti tiek veidots tā, lai augstākie augi nenosegtu zemākos un lai augi saņemtu pēc iespējas vairāk saules gaismas.
 • Dārza ierīkošana parasti ir laikietilpīgs process, jo pirms apstādījumu iekārtošanas vajadzētu zemi uzirdināt, izravēt nezāles, mēslot un ierīkot melnzemes uzbērumus, ja tas ir nepieciešams.
 • Dārza lielumu izvēlieties tādu, lai spētu to ikdienā apkopt. Labāk mazs un kopts dārzs nekā liels un nekopts.
 • Ja dārzu ierīko pirmo reizi, tad var

Lasīt vairāk

Izdevīgāk autogāze

Gāzes iekārta

Komforts, pārvietojoties ar auto ikdienā, ir neaizstājams, bet tas prasa aizvien lielākus izdevumus. Tāpēc lielu daļu autovadītāju interesē gāzes uzstādīšana automašīnā. Šai gadījumā būtiski ir izvērtēt, kas jūsu situācijā ir izdevīgāk – autogāze vai tradicionālā degviela.

Autogāze ir sašķidrināta naftas gāze (SNG), kas galvenokārt sastāv no propāna un butāna vai no abu kombinācijas.

Kā liecina dati, no 2010. gada Latvijā autogāzes iekārtas izmanto aptuveni 19% autobraucēju, šis procents palielinās arī 2012. gadā.

Lielākā pasaules gāzes aparatūras ražotāja slava pieder Itālijai un Polijai. Poļu ražojumi ir nedaudz lētāki, taču kvalitāte tiem nebūt nav sliktāka kā itāļu aparatūrai.

Kopumā autogāzes iekārta izmaksā atkarībā no preces kvalitātes un ražotāja: visvienkāršākā iekārta maksā, sākot noLs 270-350līdz patLs 650-1200,kas ir autogāzes iekārtas cena kopā ar uzstādīšanu. Autogāzes iekārtas uzstādīšana

Lasīt vairāk

Dizaina kursi

Kursi

Mūžizglītība kļūst aizvien populārāka visā pasaulē, un arī Latvija nav izņēmums. Viena no šādām izglītības formām ir dažādi mācību kursi. Šobrīd pieprasīti ir dizaina kursi. Ar labu vai sliktu dizainu mēs saskaramies ik uz soļa. Viens no vadošajiem Latvijas dizaineriem Miķelis Braštiks ir teicis: „Jo ikdienā mazāk to manām, jo labāks tas ir.”

Šobrīd ir iespēja papildināt zināšanas interjera dizaina kursos, arī ainavu dizainu, autodizaina vai apģērba dizaina kursos.

Kursi iedalās profesionālajos dizaina kursos un interjera un dizaina kursos iesācējiem. Profesionālajos dizaina kursos klausītāji iegūst valsts standartiem atbilstīgu izglītības dokumentu, raksta un aizstāv diplomdarbu un attiecīgi tālāk var strādāt par profesionālu dizaineri. Šādu kursu beidzējiem iespējams papildināt savas zināšanas ārzemēs.

Ne mazāk pieprasīti ir interjera un dizaina kursi iesācējiem. Šādi dizaina kursi

Lasīt vairāk

Paklāju tīrīšana

Tīrīšana

Vairākas reizes gadā katrs no mums savās mājās veic ģenerāltīrīšanu. Protams, var šo darbu uzticēt uzkopšanas firmai, taču tad jārēķinās ar pamatīgiem finansiāliem izdevumiem. Ekonomiski izdevīgāk ir uzkopšanu veikt pašu spēkiem. Šai rakstā pievērsīsim jūsu uzmanību tiem aspektiem, kas būtu jāievēro, veicot paklāju tīrīšanu mājas apstākļos.

Pirmkārt, jānoskaidro, no kāda materiāla ir izgatavots jūsu paklājs – sintētiskā vai dabiskā. Otrkārt, jāizlemj, kādu paklāju tīrīšanas veidu izvēlēsities – ķīmisko tīrīšanu vai izmantojot dabiskos līdzekļus.

Šobrīd arvien vairāk cilvēku uzskata, ka tepiķu ķīmiskā tīrīšana mājās atstāj negatīvu iespaidu uz apkārtējo vidi, grauj veselību un ir finansiāli dārga. Turpretī uzkopšana, izmantojot dabiskos līdzekļus, ne tikai padarīs tīru jūsu māju, bet arī uzlabos veselību.

 • Atcerieties, ka jaunu paklāju tīrīšana ar putekļsūcēju

  Lasīt vairāk

Pasažieru pārvadājumi

Pasažieri

            Transporta pakalpojumi ir zināmi visiem, jo katrs no mums taču kaut reizi ir izmantojis sabiedriskā transporta pakalpojumus, skolas laikā braucis ekskursijās ar autobusu vai arī ceļojis, izmantojot pasažieru pārvadājumu uzņēmumu piedāvājumus.

Pārvadājumu veidi

 • Starptautiskie pasažieru pārvadājumi pēdējo gadu laikā kļuvuši īpaši populāri – iecienītākie ir pasažieru pārvadājumi uz Angliju, bet vienlīdz bieži par galamērķi tiek izvēlētas arī Vācija un Krievija.
 • Pasažieru pārvadājumi Latvijā sniedz visplašākās izvēles iespējas – mikroautobusi, autobusi, vilcieni, taksometri utt.
 • Starptautiskie pārvadājumi piedāvā ne tikai cilvēku, bet arī bagāžas parvādājumus.

Ir situācijas, kad vēlies apmesties uz dzīvi kādā no ārvalstīm, bet, izvēloties aviokompānijas pakalpojumus, saproti, ka par bagāžu nāksies maksāt ārkārtīgi lielu summu.

Lasīt vairāk

Auto mazgāšana-rokām vai mehāniski?

Auto mazgāšana

Auto mazgāšana ir aktuāla visiem autovadītājiem neatkarīgi no laika apstākļiem, jo ziemā braucamais kļūs netīrs no sniega un sāls, vasarā – no putekļiem, pavasarī un rudenī – no dubļiem. Tīrs auto ir daļa no braucēja vizītkartes, tāpēc jārūpējas arī par sava auto vizuālo tēlu.

Vadītāji lielākoties saskaras ar dilemmu, kas būtu labāk – auto mazgāšana ar rokām vai tomēr ar automātu. Neatkarīgi no tā, kuru veidu izvēlēsities, lai auto tīrīšana būtu veiksmīga, ļoti svarīgi ir pielietot pareizos ķīmiskos līdzekļus atbilstīgi gadalaikam un izvēlēties tādus, kas būtu saudzīgi auto krāsojumam un apkārtējai videi. Mūsdienās ir pieejami līdzekļi, kas nesatur fosfātu, sadalās vidē un ir ekonomiski izdevīgi, turklāt arī patīkami smaržo.

Tātad vispirms jums būtu jāizvēlas kompānija, kuras pakalpojumus izmantosit –vai dodat priekšroku auto mazgāšanai ar rokām vai mehāniski.

Lielākoties klienti dod priekšroku

Lasīt vairāk

Traipu tīrīšanas veidi

Dzīve būtu skaistāka, ja apģērbi un apavi neplīstu un nekad nenosmērētos, tomēr sasmērēt drēbes ir gadījies katram. Turklāt šeit darbojas Mērfija likums, ka pie visgrūtāk izmazgājamiem traipiem tiksi tieši tad, kad mugurā būs mīļākais apģērba gabals. Šādās situācijās gan nevajadzētu kavēties pie traipa lādēšanas, bet gan censties to pēc iespējas ātrāk iztīrīt. Dažādu traipu tīrīšana apģērbiem prasa arī individuālu pieeju.

Traipu tīrīšanas veidi

 • Tintes traipu tīrīšana – samitrini vates gabalu spirtā un tad ar to pasit pa traipu, tad izmazgā. Svaigu tintes traipu var ieberzēt ar citronu un tad apģērbu mazgāt.
 • Eļļas traipu tīrīšana – uz traipa liek kartupeļu miltu un ūdens maisījumu un atstāj uz pāris stundām. Pēc tam mazgā. Ja traips nav kārtīgi izmazgājies, tad to apstrādā ar benzīnu.
 • Sviedru traipu tīrīšana – svaigus traipus var izmazgāt

Lasīt vairāk

Rutīnas pārvarēšanai, ceļojumu piedāvājumi

Ceļojumi

Ceļošana pavisam noteikti ir viena no tām atpūtas iespējām, ko izmanto liela daļa sabiedrības, jo visiem mums ir vēlme ziemas aukstumā sildīties saulītē, bet varsaras tveicē – veldzēties pie jūras. Tūrisma ceļojumu aģentūras piedāvā visdažādākos ceļojumu maršrutus, arī cenas un dažāda līmeņa atpūtas iespējas. Vari arī ceļot, neizmantojot ceļojumu aģentūru pakalpojumus, bet ir lietas, kas jāievēro katram ceļot gribētājam.

Kas būtu jāievēro ceļotājiem?!  

 • Ceļojuma apdrošināšana – pirms došanās ceļojumā nevajadzētu aizmirst par apdrošināšanas polises iegādāšanos, jo labāk nodrošināties, lai iespējamā negadījuma reizē nenāktos maksāt milzu naudu. Var apdrošināt bagāžu, veselību, dzīvību un arī pašu ceļojumu. Apdrošināšana ļaus ar vieglu sirdi, bez raizēm baudīt atpūtu.
 • Bagāža – lielākā daļa ceļotāju atzinuši,

Lasīt vairāk

Aerobikas nodarbības mundrumam

Aerobikas nodarbības

Aerobika ir ritmiska vingrošana mūzikas pavadījumā, tulkojumā vārds „aerobika” nozīmē „dzīvot gaisā”, jo nodarbību laikā organisms pastiprināti uzņem skābekli. Ir cilvēki, kuri aerobikas nodarbības uzskata par bezjēdzīgu plātīšanos, kas nesniedz nekādu īpašo efektu, tomēr šādi uzskati ir kļūdaini, jo aerobika ir kas vairāk par parastu vingrošanu.

Citādāka aerobika

 • Stepa aerobika no standarta aerobikas atšķiras ar to, ka šajās nodarbībās izmanto palīglīdzekļus – zemu soliņu, hanteles un aerobikas stieņus.
 • Ūdensaerobikā nodarbības notiek baseinā un ir piemērotas visa vecuma cilvēkiem. Ūdenī ķermenis atslābinās, kustības veikt kļūst krietni vieglāk, bet slodze uz muskuļiem ir lielāka. Ūdensaerobikas nodarbības īpaši ieteicamas bērniem un veciem cilvēkiem.
 • Aerobika online – vari nopirkt aerobikas vingrojumu DVD vai arī tos

Lasīt vairāk

Transporta pakalpojumi

Transports

Transports un loģistika ir vieni no visstraujāk augošajiem un stabilākajiem biznesa virzieniem, turklāt transporta pakalpojumi lielai daļai iedzīvotāju ir kļuvuši par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu.

Transporta pakalpojumu veidi un to priekšrocības

 • Sabiedriskais transports ir lētākais un visbiežāk izmantotais, turklāt sniedz atlaides skolēniem, pensionāriem un invalīdiem. (Bieži tiek nodrošināts arī bezmaksas transports.)
 • Ūdenstransports gandrīz nepārtraukti attīstās un ar labām cenām kļuvis pieejams ikvienam. (Ārkārtīgi iecienīts ir jūras transports, kuru aktīvi izmanto ceļotgribētāji.)
 • Aviotransports iecienīts bijis vienmēr, un, aviobiļešu cenām samazinoties, tas kļuvis par iecienītāko veidu, kā nokļūt ārvalstīs.

Protams, katram no šiem transporta veidiem ir savas priekšrocības un arī savi mīnusi. Piemēram, daudzi izvairās no ūdenstransporta izmantošanas,

Lasīt vairāk

Austrumu cīņas, drošībai un pašdisciplīnai

Cīņas

Latviešiem populārs ir teiciens: „Sargi sevi pats un Dievs tevi sargās!”, taču tikai uz augstāko spēku labvēlību arī nevar paļauties. Pašaizsardzība būtu jāiemācās katram, un tieši tādēļ cīņas māksla noderēs gan kā lieliska brīvā laika pavadīšanas nodarbe, gan arī kā personīgās drošības garants it visur.

Austrumu cīņas veidi

 • Kikbokss – radniecīgs sporta veids – bokss. Kikbokss ir vairāk nekā 600 gadu sens. Atļauti sitieni ar dūrēm un spērieni ar kājām. (Cīņās tiek izmantots parastais boksa inventārs, bet kikboksa un boksa treniņi gan mazliet atšķiras, jo kikboksā galvenais uzsvars tiek likts uz spērieniem.)
 • Kendo – radies Japānā. Izklaides cīņas māksla, kurā jāizmanto speciāli aizsargtērpi (līdzīgi kā paukošanās sportā) un cīņas laikā jālieto bambusa zobeni.
 • Tekvondo – viens no senākajiem un populārākajiem cīņas veidiem,

Lasīt vairāk

Kas jāzina, ja meklējat darbu?!

Darbs

Gandrīz katrs cilvēks reizēm ir pārskatījis darba vakances, meklējot sev tīkamāku darbu.

Varbūt vajadzētu sākt ar to priekšrocību izvērtēšanu, ko sniedz nākamā darba atrašanās vieta.

 • Darbs Latvijā – darba meklēšana dzimtajā valstī sniedz zināmas priekšrocības, īpaši jau tāpēc, ka savā valstī ir vieglāk orientēties un pārzināt darba tiesības.
 • Darbs ārzemēs – ārvalstīs vienmēr būs brīvas vakances viesstrādniekiem, kuri vēlas strādāt un nopelnīt. Tomēr, pirms braukt strādāt uz ārzemēm, derētu padomāt, vai tas ir izdevīgi, jo algas tur tiešām ir augstākas, bet dzīvošana nereti dažās valstīs izmaksā krietni dārgāk.
 • Darbs mājās – mūsdienās daudzi izvēlas strādāt mājās – darbs internetā, bērnu auklēšana, privātstundu pasniegšana utt. Priekšrocības – pats vari regulēt savu darba laiku un nav jātērē nauda transporta pakalpojumiem.

Lasīt vairāk

Stilistu kursi, atslēga uz panākumiem

Stils

Sabiedrībā valda uzskats – jo labāk tu ģērbies, jo vairāk pelni un jo veiksmīgāks esi savā pārstāvētajā profesijā. Pirmais, pēc kā cilvēki vērtē citu cilvēku, ir izskats un īpaši apģērbs. Nav noslēpums, ka stils mūsdienās ir gandrīz tikpat svarīgs kā laba izglītība, bet tos abus var arī apvienot, iegūstot stilista izglītību. Pirmais, kas jādara – jāsameklē stilistu kursi, bet šeit ir divas izvēles iespējas:

 • vīriešu stilistu kursi;
 • sieviešu stilistu kursi.

Bonusi karjeras iespējām

Tomēr, ja apģērba stila kursi ir nepieciešami, lai strādātu stilista profesijā, tad derētu apgūt arī apģērba šūšanu un labošanu, lai celtu savu vērtību un spētu izpildīt pat prasīgāko klientu vēlmes. Šeit ir trīs izvēles iespējas:

 • profesionālu šuvēju kursi;
 • drēbnieku kursi;
 • apģērbu dizainera kursi.

Lasīt vairāk

Rutīnas pārvarēšanai, ceļojumu piedāvājumi

Ceļojumi

Ceļošana pavisam noteikti ir viena no tām atpūtas iespējām, ko izmanto liela daļa sabiedrības, jo visiem mums ir vēlme ziemas aukstumā sildīties saulītē, bet varsaras tveicē – veldzēties pie jūras. Tūrisma ceļojumu aģentūras piedāvā visdažādākos ceļojumu maršrutus, arī cenas un dažāda līmeņa atpūtas iespējas. Vari arī ceļot, neizmantojot ceļojumu aģentūru pakalpojumus, bet ir lietas, kas jāievēro katram ceļot gribētājam. 

Kas būtu jāievēro ceļotājiem?!  

 • Ceļojuma apdrošināšana – pirms došanās ceļojumā nevajadzētu aizmirst par apdrošināšanas polises iegādāšanos, jo labāk nodrošināties, lai iespējamā negadījuma reizē nenāktos maksāt milzu naudu. Var apdrošināt bagāžu, veselību, dzīvību un arī pašu ceļojumu. Apdrošināšana ļaus ar vieglu sirdi, bez raizēm baudīt atpūtu.
 • Bagāža – lielākā daļa ceļotāju

Lasīt vairāk

Lai kanalizācijas tīrīšana noritētu bez problēmām

Mazmājiņa

Savulaik kanalizācijas tīrīšana bija vienkāršāka un netraucēja ikdienai – tualetes parasti bija sausās un atradās kādu gabaliņu nostāk no dzīvojamās mājas. Mūsdienās neviens vairs nevēlas doties uz mazmājiņu ārā, īpaši ziemā, tāpēc parasti kanalizācijas sistēmu iebūvē mājās un pie tās.

Pilsētās dzīvojošiem parasti nav jālauza galva par kanalizācijas izvešanu un tīrīšanu, jo tur ir ierīkotas kanalizācijas akas (ko redzam kā kanalizācijas vākus uz ielām un kas dažiem ir gandrīz vai māņticības cēlonis). Ja kaut kas notiek ar kanalizāciju, tās tīrīšanas pienākumi gulstas uz mājas apsaimniekotāja pleciem, vienīgi, ja aizsērē kanalizācijas caurules, tad dzīvokļa īpašnieks var izvēlēties kādu no veikalā piedāvātajiem kanalizācijas tīrīšanas līdzekļiem un ar tā palīdzību iztīrīt caurules.

Privātmāju un lauku māju iedzīvotājiem kanalizācijas sistēmas izveide ir ļoti aktuāla un būtiska lieta, jo nepareiza tās

Lasīt vairāk

GPS navigācijas sistēmas sniegtās priekšrocības

GPS

Cilvēki, kuri ikdienā daudz pārvietojas ar transportlīdzekli un kuru darbs saistīts ar pārvadājumiem, vairs nespēj iedomāties savu dzīvi bez GPS navigācijas sistēmas. Navigācijas ierīces vienmēr informēs, kur atrodies, kāds būs īsākais ceļš līdz mērķim un kā tikt līdz meklētajam objektam, tomēr nevajadzētu vienmēr akli paļauties tikai uz navigācijas kartes sniegtajiem datiem.

Padomi GPS sistēmas izmantošanā

 • Navigācijas iekārta reizēm var uzrādīt ceļus, kas sen netiek izmantoti vai ir nepiemērotā lietošanas stāvoklī, tāpēc ne vienmēr īsākais ceļš, kuru uzrāda GPS iekārta, būs tas labākais.
 • GPS ierīces nenorāda, uz kura ceļa notiek remontdarbi, tāpēc vienmēr vajag saglabāt modrību.

Pirms iegādāties GPS sistēmu, der padomāt, vai tā tiešām ir nepieciešama, jo tas nav lēts prieks – maksā, sākot no pāris simtiem latu līdz pat pāris tūkstošiem. (Cena atkarīga no ražotāja,

Lasīt vairāk

Guļamistabas iekārtošana saldākam miegam

Guļamistaba ir tā vieta mājā, kur vēlamies aizmirst visas rūpes un ikdienas ķibeles, lai nodotos relaksācijai un labam miegam. Interjers guļamistabai ir viens no svarīgākajiem mājas dizainā, tāpēc nevajadzētu pret guļamistabas iekārtošanu izturēties pavirši.

Padomi guļamistabas iekārtošanai

 • Guļamistabas mēbeles vajadzētu piemeklēt maigos un mierīgos toņos – vēlams, lai tās būtu no gaiši lakota koka, kas izstaro siltumu. Īpaša uzmanība jāpievērš matrača izvēlei, lai tas radītu komforta sajūtu, nevis sāpošu muguru.
 • Istabas augi guļamistabā arī ir svarīgs elements – jāizvēlas tādi, kam ir patīkama un nomierinoša smarža, bet ar augu daudzumu nevajadzētu pārspīlēt.
 • Spogulis guļamistabā ir ne visai vēlama lieta, īpaši, ja tas ir virs gultas vai pretī tai. Uzskata, ka spogulis atstaro enerģiju, rada neomulīgas sajūtas un piesaista garu pasaules

Lasīt vairāk

Auto apdrošināšana, kas nosaka tās cenu

Automāšīna

Katrs, kuram pieder automašīna zina, ka trasportlīdzeklim vajadzīga apdrošināšanas polise. Var izvēlēties OCTA, kas ir obligātā civiltiesiskā apdošināšana sauszemes transportlīdzekļiem, vai arī KASKO apdrošināšanu, kas nav obligāta, bet simtprocentīgi pasargās tevi no finansiāliem zaudējumiem, kurus varētu radīt iespējamie negadījumi.

Kas nosaka apdrošināšanas polises cenu

 • Cenu nosaka apdrošināšanas firmas, kuras pašas veido savus izcenojumus, tāpēc, pirms pērc polisi, izpēti izdevīgākos piedāvājumus internetā.
 • Auto apdrošināšana izmaksās lētāk, ja tavam auto būs augsta Bonus-Malus klase. (Automašīnai BM klase tiek piešķirta amplitūdā no viens līdz 17, balstoties uz apdrošināšanas vēsturi.)
 • OCTA apdrošināšana

Lasīt vairāk

Koku zāģēšana, ko derētu ievērot!

Koki

Zāģēšanas darbi ir zināmi gandrīz katram sevi cienošam vīrietim, jo ļoti daudziem taču ir bijis kāds sakars ar koku zāģēšanu (vismaz malku ir skaldījis tiešām katrs vīrietis). Tiem kuriem ir mājas, vasarnīcas, noteikti ir saskārušies arī ar kādu ārkārtīgi biežu parādību – pirms vairākām desmitgadēm stādītie koki mājas tuvumā izauguši, saliekušies un apdraud mājas drošību. Tad ir tikai viena izeja – bīstamo koku zāģēšana.

            Pēc spēcīgām vētrām ziņās nereti var dzirdēt, ka kādai ēkai atkal uzgāzies koks, un tad nu skāde ir liela, jo jumta labošana nav lētākais darbs. No šādām likstām gan samērā viegli var izvairīties – katram individuāli jāizvērtē, vai mājas tuvumā augošie koki neapdraud celtnes un tās iedzīvotāju drošību. Ja koks liecas prom no mājas un slīpums pārsniedz piecus grādus, tad to var

Lasīt vairāk

Zīmogu darbnīca

Zīmogu korpusi

Protams, ka zīmogs ārkārtīgi daudz pasaka par firmu un cilvēku – tam ir ne tikai juridiska, bet arī reprezentatīva nozīme. Zīmogu izgatavošana ir svarīgs notikums, tāpēc šim pasākumam vajadzētu veltīt gan radošu pieeju, gan uzmanību.

Ko vajadzētu zināt par zīmogu

 • Spiedogs ir gatavots no kaučuka, gumijas, polistirola vai cita materiāla un ar to veido attēlu vai teksta nospiedumu uz papīra. (Spiedogi tiek pasūtīti arī dažādiem pasākumiem, piem., kāzām.)
 • Zīmogam jābūt noslēgtā ģeometriskā formā, kurā iekļauts pilns organizācijas nosaukums un tās ģerbonis vai emblēma.
 • Zīmogu darbnīca var izgatavot jebkādu zīmogu, bet sākumā vajadzētu novērtēt zīmogu paraugus, lai saprastu, kas būs piemērotākais tieši tev.
 • Galvenais, lai uzņēmuma zīmogs atstātu skaidri saprotamu un salasāmu nospiedumu.

Lasīt vairāk

Piepūšamo atrakciju noma lieliska iespēja noorganizēt jautru ballīti

Bērnu pasākumu organizēšana bieži vien ir laikietilpīgs process, turklāt, kad visas idejas ir izsmeltas, var izmantot izklaidi, ko piedāvā piepūšamo atrakciju noma. Tā ir ļoti laba iespēja bērniem rotaļāties savā nodabā gan mājas, dzīvokļa vai dārza ballītēs, jo piepūšamās atrakcijas vecāki var uzstādīt bērniem vēlamā un ērtā vietā.

Tā kā bērnu pasākumi prasa pastiprinātu drošību, tad, pasūtot piepūšamās bērnu atrakcijas, jāpadomā arī par drošības noteikumiem. Šā pakalpojuma piedāvātājs noteikti varēs informēt, kādi drošības noteikumi katrai atrakcijai būtu jāievēro.

Piepūšamās atrakcijas bērniem ir pieejamas dažādām vecumu grupām, pārsvarā:

 • no viena līdz četriem gadiem;
 • no diviem līdz sešiem gadiem;
 • no diviem līdz astoņiem gadiem.

Iznomājot piepūšamās

Lasīt vairāk

Mākslas kursi ceļš uz skaistāku dzīvi!

Saka jau, ka mākslinieka dvēsele mītot katrā no mums – varbūt arī tevī jau vairākus gadus mājo gleznotāja, juveliera vai aktiera talants. Zinātnieki krietni sen ir pierādījuši, ka māksla noder kā ideāls relaksācijas līdzeklis un attīsta arī smadzeņu darbību. Ir vairāki mākslas kursi un novirzieni, tāpēc vajadzētu izdomāt, kādi kursi katram no jums ir vistīkamākie.

 • Aksesuāru un rotaslietu izgatavošana – rotu izgatavošanas kursi, rokdarbu kursi, juvelieru kursi.
 • Vizuālā māksla – zīmēšanas kursi bērniem, vizuālās mākslas kursi, zīmēšanas kursi, modernās mākslas kursi, gleznošanas kursi.
 • Teātra māksla – aktiermeistarības kursi.
 • Mūzika – dažādu mūzikas instrumentu kursi, vokālie kursi.

Talants un darbs visa pamatā

Arī dzīvošana

Lasīt vairāk

Kuri ir labākie restorāni un labākās kafejnīcas

Garšīgā pica

Steidzīgajā ikdienā nereti esam pieraduši iegādāties līdzi ņemamo kafiju kādā no kioskiem un doties tālākos darbos. Tomēr īpaša burvība ir mazo kafejnīcu atmosfērai. Labākie restorāni, kafejnīcas, protams, ir tās, kur apgrozās visvairāk cilvēku, smaržo pēc tikko maltas kafijas un ir vissvaigākām maizītēm. Kafejnīcas Vecrīgā ar to noteikti var lepoties – gan ar kafijas un dažādu maizīšu smaržu, gan ar regulāriem klientiem, kuriem ir pat savi īpašie kafijas baudīšanas rituāli. Vecrīgā pieejamas arī vairākas interneta kafejnīcas, kas vairāk orientējas uz internetu kā galveno preci, piedāvājot nelielu uzkodu klāstu. Vecrīgas ainu siltajos vasaras mēnešos pašsaprotami papildina vasaras kafejnīcas, kurās samērā bieži skan dzīvā mūzika un cilvēki bauda burvīgo vecpilsētas atmosfēru. Savukārt bērnu kafejnīcas ir atrodamas ārpus pilsētas centra, kur svaigāks gaiss, un šajās kafejnīcās ir īpaši piedomāts, lai

Lasīt vairāk

Kā pareizi mazināt svaru

Vai ir nepieciešams samazināt svaru – to vislabāk varēs ieteikt ārsts, kurš izvērtēs, vai cilvēkam ir lieki kilogrami un vai tie apdraud veselību. Tomēr, papētot mūsdienu masu medijus, nākas secināt, ka paša izdomāta svara samazināšana ir viens no vispopulārākajiem un aktuālākajiem tematiem. Tāpēc neatkarīgi no tā, vai vēlies atbrīvoties no diviem vai pieciem, vai pat 10 kilogramiem, svarīgi būtu visā informācijas gūzmā atrast un atcerēties dažas lietas.

 • Nevajadzētu uzreiz ķerties pie drastiskām diētām un sevi mocīt. Turklāt diētu veidu ir tik daudz, ka gribi vai negribi – jāapjūk, kuru tad izvēlēties, vai šokolādes, vai kāpostu diētu, bet varbūt saldējuma diētu? Jā, ir arī tādas, par kurām pavisam droši varam pasmīnēt. Diētas ir ejoša prece. Un ļoti daudzas arī patiesi iedarbojas, tikai jāatrod savējā, un nevajag mest plinti krūmos, ja kāda nesniegs vēlamo rezultātu.

Dzīvā mūzika pasākumiem

Dzīvā mūzika, šķiet, neizies no modes nekad, par spīti mūsdienu virtuālajam laikmetam, kad attiecību veidošana interneta vidē ir kļuvusi biežāka nekā dzīvē. Cilvēki vienmēr ir gājuši un arī turpinās apmeklēt gan koncertus, gan mūzikas festivālus, un ļoti bieži meklēs arī muzikantus kāzām un saviem pasākumiem, nevis izvēlēsies DJ pakalpojumus. Tieši tāpat būs cilvēki, kuri vēlēsies muzicēt un iepriecināt citus.

Dzīvās mūzikas izpildītāji nav kā Brēmenes muzikanti, kas muzicēšanai pievērsās vien tad, kad bija nejauši sanākuši kopā. Latvija ir pilna ar jauniem, talantīgiem cilvēkiem, kuri varbūt nealkst pēc pasaulslavenas popzvaigznes titula, bet kuru sirdslieta ir mūzika un dziedāšana un kuriem patīk iepriecināt cilvēkus. Viņi vairāk vai mazāk specializējas kā kāzu vai pasākumu muzikanti – spēj izpildīt pasūtījuma skaņdarbus, latviešu zelta dziesmas, šlāgerus un jaunāko popmūziku.

Lasīt vairāk

Datoru serviss un apkope

Datoru remonts

Jāatzīst, ka datora sabojāšanās reizēm var radīt lielas problēmas visu dienu vai pat darba nedēļu neatkarīgi no tā, vai datortehnika paredzēta darbam vai izklaidei. Šādos gadījumos nepieciešams datoru vest uz datorservisu, kur tiks veikta datora diagnostika un nepieciešamības gadījumā arī tā remonts. Protams, prasmīgākie datora lietotāji var savest to kārtībā arī mājas apstākļos vai, ja sadegusi kāda detaļa, to nopirkt kādā datortehnikas apkalpošanas centrā un detaļu nomainīt mājās. Protams, vislabāk būtu, ja datoru labošana nebūtu nepieciešama, bet tad par to jārūpējas īpaši.

 

Lai dators kalpotu ilgi un kārtīgi, pirmkārt, vajadzīga antivīrusu programma. Īpaši nepieciešama tā ir tad, ja dators pieslēgts internetam. Reizēm, pat neko nelejuplādējot un neapmeklējot apšaubāma satura mājaslapas, datorā var parādīties bīstami vīrusi. Atliek tikai atvērt e-pastu, kurā rakstīts, ka esi laimējis

Lasīt vairāk

Fotogrāfu kursi

Fotogrāfijas

Ieraugot, cik maksā profesionāla fotogrāfa pakalpojumi, daudzi no mums sāk apsvērt domu, ka foto kursi nebūt nav peļama doma. Fotoskolas piedāvā pietiekami plašas izvēles iespējas, atliek tikai pārdomāt, kas tieši būtu piemērotāks – fotokursi iesācējiem vai fotokursi profesionāļiem. Vai varbūt atbilstošāks būs individuālais fotokursa vadītājs?!

 

Tātad, pirms mesties fotomākslas pasaulē, vispims vajadzētu iegādāties savu fotokameru – digitālo vai parasto (ar filmiņu), bet varbūt ko citādāku, piemēram, lomogrāfijas kameru?! Labāk gan būtu sākt ar parastu, lētu fotoaparātu, lai apgūtu kompozīcijas veidošanas pamatus, darbības ar objektīvu un citas svarīgas lietas, tādā veidā pamazām attīstot savas spējas. Jo ne katrs, kurš būs iegādājies simtiem latu vērtu kameru, uzreiz uzskatāms par profesionālu fotogrāfu.

 

Foto kursi ir īsie un garie – ja vēlies iemācīties fotografēt tikai sava

Lasīt vairāk

Cik maksā kāzas?

Laulātais pāris

Kāzas katra cilvēka dzīvē nešaubīgi ir viens no skaistākajiem notikumiem, jo šajā īpašajā ceremonijā tiek oficiāli apzīmogota divu cilvēku mīlestība. Tomēr visam skaistajam mūsdienās ir arī finansiālā puse. Tāpēc, plānojot šo notikumu, vienmēr rodas jautājums: „Cik maksā kāzas?” Atbilde vienmēr atkarīga no tā, cik lielas kāzas vēlaties un ko tajās gribat redzēt. Tad nu šeit uzskaitīsim punktus, kas jāņem vērā, plānojot kāzu izmaksas.

 • Ja vēlaties, lai jūsu kāzu skaistākie mirkļi tiktu iemūžināti, būs nepieciešams kāzu fotogrāfs (bieži vien viņš nodrošina pasūtītājus arī ar kāzu video filmēšanu.).
 • Kāzu tērpi, kāzu pušķi un kāzu gredzeni ir neiztrūkstošas šā notikuma sastāvdaļas, īpašs uzsvars parasti tiek likts uz līgavas tērpu, jo kāzu kleitas modeli un izskatu pēc svētkiem viesi apspriež visbiežāk.
 • Kāzu galds – kur tad nu bez tā! Te nu kāzu

Lasīt vairāk

Sausa, skaldīta malka

Skaldīta malka

Cilvēki, kuri sava mitekļa apkurei izmanto koksni, zina, cik nomierinoša ir tās sprakšķēšana degot, un to, ka radiatoru dotais siltums nekad nebūs tik patīkams kā no malkas krāsns nākušais. Malka maisos nopērkama lielā daļā lielveikalu un arī saimniecības preču veikalos, bet malkas cena būs zemāka, ja to pirksi uzreiz lielākos apjomos.

Malkas veidi

            Protams, malka atšķiras gan pēc izdalītā siltuma, gan pēc degšanas īpašībām, šeit apskatīsim visvairāk lietoto koku malku.

 • Bērzu malka – ļoti laba siltumatdeve, degšanas procesā izdalītās vielas ir labvēlīgas cilvēkiem, kuriem radušās elpošanas problēmas. (Vēlams kurināt kopā ar osi.)
 • Alkšņu malka – lēta koksne, degot izdala lielu karstumu un tās aromāts pasargā no saaukstēšanās.
 • Ošu malka un

Lasīt vairāk

Juridiskās konsultācijas visām dzīves situācijām

Advokāta pakalpojumi

Divdesmit pirmais gadsimts ir birokrātijas laikmets, kad katrs nozīmīgs lēmums jādokumentē un jurista pakalpojumi kļuvuši gandrīz vai par ikdienišķu preci. Rakstot testamentu, šķirot laulību, pārrakstot īpašumus, veicot lielus dāvinājumus, tiesājoties par autortiesībām vai vienkārši dibinot jaunu uzņēmumu – šīs ir tikai dažas samērā ierastas situācijas, kad varētu būt nepieciešamas juridiskās konsultācijas. Tomēr juridiskie pakalpojumi ir ļoti dažādi un katrs ar savu specifiku.

 • Notāra pakalpojumi. (Notārs apstiprina dokumentu patiesumu – piešķir juridisku spēku testamentiem un citiem dokumentiem, kā arī ir tiesīgs šķirt laulību, ja laulātie neizvirza prasību par īpašumu sadali un/vai tiesībām uz bērniem.)
 • Jurista pakalpojumi. (Juristu birojs un tā darbinieki var nodrošināt klientiem pakalpojumus cilvēktiesību, administratīvo tiesību un komerctiesību jomā.

Lasīt vairāk

Mārketinga piecas prioritātes

Mārketings

Ne vienmēr mārketinga speciālists uzņēmumā, uzreiz pārliecinās par mārketinga darbību nozīmi uzņēmumā un vēl saņemems nepieciešamās pilnvaras no vadītāja.

Tāpēc jānodarbojas ne tikai ar uzņēmuma mārketingu, bet arī ar mārketinga mārketingu un pat pašmārketingu. Pareizs prioritāšu izvietojums palīdzēs izpildīt darbu daudz efektīgāk.

 

1. Virziet preci

Viss mārketinga speciālista darbs  sākas no preces vai pakalpojuma mārketinga, un tā arī tas ir. Tas ir vienkārši, ja jūs nevariet virzīt savu preci vai pakalpojumu, tad uzņēmumam nav naudas, ko darbiniekiem izmaksāt algās.

 

2. Radiet zīmolu

Nākošais līmenis ir uzņēmuma mārketings. Daudzi produkti un pakalpojumi ir līdzīgi. Un viens no mārketinga speciālista uzdevumiem, lai patērētājs atšķirtu vienu produkciju no otras. Tomēr ar to vēl nepietiek – jāatšķiras arī

Lasīt vairāk

Labākie jumta segumi

Jumta darbi

Pārlūkojot pieejamo daudzveidīgo jumta segumu klāstu, nav iespējams pateikt, kurš materiāls ir vislabākais. Taču pavisam noteikti var apgalvot, ka labākais jumta seguma materiāls ir tas, kurš pareizi uzlikts, nosiltināts, aprīkots ar teknēm un tiek pareizi kopts ekspluatācijas laikā.

Ja materiālus iedala tikai pēc to izcelsmes, iznāk visai liela daudzveidība – metāla, bitumena, māla, cementa, koka un niedru. Šāda veida klājumi savukārt vēl iedalās vairākās grupās.

Novērojumi un pārdošanas apjomi rāda, ka Latvijā privātmājām visvairāk tiek klāti metāla jumti, tiem seko viļņveida šīfera, bitumena šindeļu un dakstiņu jumti. Niedru, koka un tā izstrādājumu jumta segumi nav populāri, tos izvēlas tikai senlaiku stila imitācijām, kā arī ekoloģisko materiālu cienītāji – šos jumta segumus izspiež moderno tehnoloģiju jumta segumi.

Izvēloties atbilstošāko jumta segumu, cilvēki, kuri nav speciālisti šajā

Lasīt vairāk

Siltumnīcu izgatavošana pēc vajadzības!

Siltumnīcas

Ikvienu, kuru sajūsmina doma par pašaudzētiem tomātiem un gurķiem, noteikti interesēs siltumnīcu izgatavošana, jo iekš siltumnīcas šiem dārzeņiem būs labāki apstākļi.

 

Kādu siltumnīcu izvēlēties?

Lai to izdarītu, vispirms ir jānoformulē jūsu vajadzības un iespējas, jo siltumnīcu piedāvājums ir plašs, var apjukt – kāda ir labāka un kādu izvēlēties.

Vispirms jāizlemj, kāds būs siltumnīcas karkass. Pēc siltumnīcas konstrukcijas veida var izdalīt 3 veidus, atkarībā no tā, no kāda materiāla būs karkass:

 1. Koka siltumnīcas.
 2. Metāla siltumnīcas.
 3. Alumīnija siltumnīcas.

Katram veidam ir savi plusi un savi mīnusi, bet ja labi rūpējas par siltumnīcu, arī koka siltumnīca kalpos gadiem, lai arī protams – visizturīgākā būs metāla konstrukcijas siltumnīca.

 

Siltumnīcu pārklājuma veidi:

  Lasīt vairāk

Galdniecības darbi.

Galdniecības darbi

Galdniecības darbi šķiet sarežģītāki, nekā tie patiesībā ir. Liekas, ka skapīti, solu vai kādu lielāku mēbeli ir grūti un sarežģīti izgatavot, taču, ja to sadala atsevišķās daļās, tad vissarežģītāko mēbeļu izgatavošana izrādīsies diezgan vienkārša.

Bieži vien gadās, ka veikals pilns ar visdažādākajām mēbelēm, bet tā īsti nevaram atrast neko sev piemērotu. Tad atliek vai nu apbraukāt vēl neskaitāmus veikalus vai izmantot galdniecības pakalpojumus. Otrajam variantam ir viena lieliska īpatnība – šāda mēbele vairs nebūs nevienam.

Galdniecības pakalpojumi  ietver  gan klasisku, gan moderna dizaina izstrādājumu izgatavošanu no koka. Galdnieki strādā pēc individuāliem projektiem un izgatavo jebkuram interjeram un vēlmēm pieskaņotus:

 

 • logus,
 • durvis,
 • kāpnes un dekoratīvos elementus,
 • virtuves iekārtas,

Lasīt vairāk

Viesu nami Latvijā

Viesu nams

Vai vēlaties izbaudīt Latvijas laukus un dabu? Lai to izdarītu, daudz aizraujošu un patīkamu brīžu jums sagādās Latvijas viesu nami. Mazi viesu nami piedāvā izmitināšanas iespējas 5 numuriņos, bet ir arī viesu nami līdz 50 gultasvietām.

 

Viesu namus iedala četrās kategorijās atkarībā no šādiem kritērijiem:

I kategorija:

-          iekļūšana viesu mājā visu diennakti

-          viesu uzņemšana: viesu ierašanās un aizbraukšanas brīdī

-          kopēja ēdamtelpa, ja tādas nav, tad brokastis pasniedz numuros

-          brokastis bez siltiem ēdieniem

-          kopējas dušas telpas, vismaz viena uz 15 gultasvietām

-         

Lasīt vairāk

Labs frizieris!

Friziera pakalpojumi

Daudzi cilvēki atliek gājienu pie friziera, jo nav atraduši savu, uzticamu frizieri, pie kura var iet bez lieka uztraukuma. Mēdz pat jokot, ka atrast labu frizieri ir grūtāk kā labu vīru, un kā nu ne, jo frizierim ir jābūt gan māksliniekam, gan rūpīgam kā ārstam, jo uzticam savus matus, kas var būt lielākā rota!

 

Kā atpazīt labu frizieri?

Labs frizieris iegūst klienta uzticību ar savu darbu, bet vēl pirms ir sācis darboties un pat runāt, ar savu ārējo izskatu un izturēšanos. Ja Jums patīk friziera matu sakārtojums, stils un attieksme pret klientu, droši varat sēsties friziera krēslā.

Ikviens frizieris stilists atšķiras ar savu rokrakstu, īpašu darba stilu, un arī lielāku klientu loku noteiktā dzimuma un vecuma grupā. Apjautājaties sev zināmiem cilvēkiem, pie kura friziera viņi iet. Labs frizieris stilists Jums palīdzēs iegūt jaunu matu griezumu, matu krāsu, ieteiks matu ilgviļņus vai tieši

Lasīt vairāk

Klepo un kļūsti vesels!

Bez zālēm

Klepot mums īpaši nepatīk, bet izrādās, ka klepus ir viens no labākajiem organisma aizsargmehānismiem. Tas ir dabisks veids, kā organisms rūpējas par kakla un elpceļu tīrību. Kad signāls nonāk klepus centrā, kas atrodas galvas smadzenēs. Un tomēr, ko dzert un ko ēst, lai klepot ir vieglāk...

 • 6 - 8 rutkus sagriež plānās šķēlēs. Katru šķēlīti bagātīgi apber ar cukuru. Iegūto sulu dzer pa 1 tējkarotei katru dienu.
 • Nogatavojušos banānus izberž caur sietu un iegūto  masu liek katliņā ar karstu ūdeni. Uz glāzi salda ūdens ņem 2 banānus, uzsilda un dzer.
 • Lai izārstētu ilgstošu mokošu klepu, krūtis noslauka ar sausu linu audeklu un ieziež ar cūku taukiem. Cūku taukiem ieteicams pievienot priežu eļļu.
 • Ņem rudzus, auzas un miežus, pievieno cigoriņus un 2 g rūgto mandeļu. Gatavo kā parasto kafiju. Var dzert ar karsti vārītu pienu.
 • Sajauc vienādās daļās

Lasīt vairāk

Pavasarī jādzer svaigas bērzu sulas

Pavasaris ir sulu laiks, latviešiem pat aprīlis ir nosaukts par sulu mēnesi, jo tas ir mēnesis, kad ir pieejamas svaigi tecinātas sulas, tāpēc, ja vien ir iespēja, nepalaidiet garām svaigas bērzu un kļavu sulas. Tās ir ļoti vērtīgas un organismam vajadzīgas.

 

Bērzu sulu tecināšana – kā to pareizi veikt:

 • Jāizvēlas koks, kas atrodas tālāk no ceļiem un mājām, vislabāk tāds, kas aug saulainā vietā, tad gan bērzu sulas būs saldākas, gan sāks tecēt ātrāk.
 • Koka diametram, no kā tecinās bērzu sulas, būtu jābūt vismaz 30 cm;
 • Urbums jāizdara 5-10 cm dziļumā, tas atkarīgs no mizas biezuma;
 • Urbumā ievietojot vai nu trubu vai renīti, pa kuru sulām tecēt, un pie bērza jānostiprina arī trauks, kur bērzu sulām satecēt.
 • Pats galvenais likums, kas jāievēro, pašam urbjot un tecinot bērzu sulas – pēc sulu tecināšanas caurumu aizdarīt ar tapiņu, lai kokā neiekļūst infekcijas.
 • Lasīt vairāk

Dzīvojamo māju apsaimniekošana

Dzīvojamā ēka

Cilvēki, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās zina, cik kaitinoši reizēm var būt namu apsaimniekotāji, kas nav uzdevumu augstumos un bieži vien ir arī nekompitenti dažādos ar namu apsaimniekošanu saistītos jautājumos. Veiksmīga daudzdzīvokļu māju apsaimniekošana ir kompromisu meklēšana starp abām iesaistītajām pusēm.

            Te būs daži ieteikumi veiksmīgai īpašuma apsaimniekošanai dažās jomās:

 • Atkritumu apsaimniekošana – Slēdzot līgumu ar atkritumu izvedēju firmu svarīgi aprēķināt to, cik konteineri konkrētajam namam būs vajadzīgi un to, cik bieži tos izvedīs. Par konteineru izvešanas dienām jāinformē nama iedzīvotāji.
 • Nekustamā īpašuma apsaimniekošana – Daudzām daudzdzīvokļu mājām komplektā nāk arī zeme ap to – svarīgi, lai vienmēr būtu nopļauts zālājs un acu priekam var iekopt arī puķu dobes.

Lasīt vairāk

Transporta pārvadājumi, ērtai un ātrai transportēšanai

Transports

Loģistikas pakalpojumi bijuši pieprasīti visos laikos – arī tad, kad vēl nemaz nebija automašīnu. Ikdienā cilvēki saskaras ar dažādām situācijām, kad nepieciešami transporta pārvadājumu pakalpojumi, lai kādu objektu vai subjektu nogādātu no punkta A uz punktu B.

 • Cilvēku transportēšana. (Pasažieru pārvadājumi Latvijā, starptautiskie pasažieru pārvadajumi.)
 • Interjera elementu, preču, sadzīves tehnikas transportēšana utt. (Kravu pārvadājumi Latvijā, starptautiskie pārvadājumi, mēbeļu pārvadājumi.)
 • Automašīnu transportēšana. (Transporta pārvadājumi, auto kravu pārvadājumi, starptautiskie kravu pārvadājumi.)

Pirms transportēšanas pakalpojumu pirkšanas gan vajadzētu uzzināt, kādi kravas pārvadājumi Tev ir visizdevīgākie, – piemēram, ja esi nopircis televizoru un nepieciešams to nogādāt uz mājvietu, tad izdevīgākais būs kravas taksometrs. Bet, ja

Lasīt vairāk

Kā ainavu arhitekti ietekmē vidi, kurā dzīvojam?!

Ainava

Domāju, ka liela daļa cilvēku nemaz nezina ar ko tad īsti nodarbojas ainavu arhitekts. Vairumam šis vārdu salikums asociējas ar apstādījumu un puķu dobju veidošanu, bet ainavu arhitekts ir kas daudz vairāk. Ainavu arhitektūra ir māksla praktiskiem cilvēkiem, jo, personai, kas strādā šajā jomā, jābūt apveltītai gan ar mākslinieka dvēseli, gan ar praktisku domāšanu.

Ainavu dizains sevī ietver divus lielus punkts:

 • Dārzu dizains. (Labs ainavu arhitekts vienmēr zinās, kur ir labākā vieta apstādījumiem, – pēc praktiskā un vizuālā izdevīguma. Kā liels pluss ir arī puķu, košumkrūmu un koku sugu pārzināšana.)
 • Vides dizains. (Ja plānots būvēt kādu celtni, tad ainavu arhitektiem jāatrod vislabākais risinājums, kur ēku celt, kā to novietot un kā labiekārtot vidi apkārt tai. Ainavu arhitekti plāno arī automašīnu stāvlaukumus un ceļu izvietojumu.)

Profesionālā

Lasīt vairāk

Kā uzrakstīt labu reklāmas tekstu!

Reklāmas laukums

Uzrakstīt labu reklāmas tekstu nemaz nav tik viegli, jo vārdu spēlei ir jābūt tādai, kas paliek lasītāja zemapziņā. Daži ieteikumi reklāmas, kā uzrakstīt labu reklāmas tekstu: 

1. Nenovirzieties no mērķa.

Reklāmas teksts neraksta tāpēc, lai par to novērtētu ar  Pulicera prēmiju*. Parasti, veidojot reklāmu,  jums ir uzstādīti pilnīgi konkrēti mārketinga mērķi, ar kuriem jums ir jārēķinās.Nekad nenovirzieties no tiem!

2. Pirms sāciet virzīties kādā virzienā, precizējiet uz kuru pusi.

Reklāmas tekstam jābūt viegli plūstošam, kā strautam, pārplūstot no teikuma uz teikumu, no atkāpes uz atkāpi. Bieži jāveic jaunu ideju atdzīvināšana jau uzrakstītajā tekstā, bet nebaidieties to pārrakstīt atkal no jauna. Tāpēc vislabāk jau no sākuma ir saprast, ko tieši un kam jūs vēlaties

Lasīt vairāk

Dāvanu izgatavošana pašu rokām

Dāvanas

Katru dienu miljoniem cilvēku dāvina viens otram miljoniem dāvanu. Un, diemžēl, šis, savā būtībā patīkamais process, dažreiz nesagādā baudu nedz dāvinošajai, nedz saņēmēja pusei. Pirmajiem grūtības sagādā banālās dāvanu idejas, otrie piedzīvo vilšanos par vēl vienu ierastu lietu. Visiem patīk saņemt interesantas un oriģinālas dāvanas. Tāpēc, ja jūs vēlaties uzdāvināt kaut ko īpašu un oriģinālu, dāvanu izgatavošana pašu rokām ir labākais veids kā pārsteigt saņēmēju. Jo dāvana, kurā ielikta jūsu dvēsele, būs visgaidītākā jebkuros svētkos!

 • Dāvanu idejas

Piemēram, atklātnes, rotaļlietas, adītas lietas. Dāvanu izgatavošanā jāņem vērā dāvanu saņēmēja individuālās īpašības un viņa aizraušanās. Tai jābūt lietai, kuru jūs spējat izgatavot patstāvīgi, bet kura turklāt patiks tam, kam tā ir adresēta. Piemēram, ja jūs darināt dāvanu bērnam, par interesantu ideju var kļūt šūta

Lasīt vairāk

Banketi, iespēja cienīgi organizēt svētkus

Banketa galds

Organizējot svētkus, cilvēki bieži vien ir izvēles priekšā – organizēt banketu patstāvīgi vai tomēr labāk uzticēt šo procesu speciālistiem, kam ir bagāta pieredze svinību un banketu organizēšanā.

Profesionāla banketu rīkošana ir diezgan darbietilpīgs process un ar to parasti nodarbojas:

 Katrs bankets – ir unikāls pasākums, kurā visam jābūt nevainojamam:

 • ēdināšanas pakalpojumi;
 • galda klāšana;
 • izklaides šovs;
 • viesu apkalpošana;
 • telpas noformējums.

Jāievēro, ka iespaids no sarīkotā banketa veidojas no vairākiem aspektiem, ka mozaīka, un ja viesiem ne īpaši patika kāda ēdiena garša, esiet pārliecināti, ka viņi diez vai atcerēsies par brīnišķīgo

Lasīt vairāk

Kursi bezdarbniekiem, iespēja, kuru jāizmanto.

Kursi, lai izglītotos

Ja dzīvē tā ir iegadījies, ka esat palicis bez darba, noteikti izmantojiet izdevību apmeklēt kursus bezdarbniekiem. Nodarbinātības Valsts aģentūras (turpmāk tekstā NVA) kursi jeb, kā daudzi pieraduši tos saukt, par vienkārši bezdarbnieku kursiem, sastāv no diviem līmeņiem:

 • Bezmaksas īsie kursi jeb lekcijas vai semināri, kas parasti ilgst no 1 līdz 4 dienām;
 • Bezmaksas garie kursi, kas ietver kvalifikācijas celšanas kursus vai arī jauna aroda, profesijas apguvi, kā arī dažādus valodas kursus, to skaitā mūsdienās tik ļoti pieprasītos angļu valodas kursus. Arī autoskolas piedāvātie kursi ir bezdarbnieku bezmaksas kursu sarakstā, tikai jāizvēlas, kas jums šajā dzīves posmā ir aktuālāks, vai arī par ko jau sen esat sapņojuši, bet nebija tādas iespējas realizēt.

Tas, ka esat palicis bez darba, protams, var ietekmēt pašapziņu, bet uz šo situāciju var paraudzīties no cita skatu punkta –

Lasīt vairāk

Kāda izklaide bērniem ir vislabākā?

Bērna sajūsma

Mīļie vecāki, jūs noteikti piekritīsiet, ka sagādāt izklaidi bērniem nav grūti, jo kad gan vēl cilvēks spēj tā priecāties par visu, ja ne bērnībā? Viņa prieks ir patiess, un tam nevajag daudz. Īstenībā visas sarežģītās izklaides bērniem varētu arī palikt neizmantotas, jo mēs taču negribam, lai bērni pierastu pie dārgām atrakcijām, un viss beigtos ar Harija Potera brālēna cienīgiem tračiem par to, kāpēc pagājušo gadu dāvanas, bērnu atrakcijas bija lielākas, labākas utt, vairs nemākot priecāties par vienkāršām lietām. Bet 21. gadsimts ir 21. gadsimts, un ir jādzīvo laikam līdzi – izklaide bērniem nozīmē arī to, ka reizi pa reizei jāizīrē piepūšamās atrakcijas vai jānolīgst bērnu ballītē kāds klauns vai princese.

Bet tikai uz īpašiem gadījumiem, jo viena lieta cauri gadsimtiem nav mainījusies - visvairāk bērns priecāsies, ja arī jūs piedalīsieties izklaidē – spēlēsiet spēles, radoši darbosieties, kopā apmeklēsiet spēļu laukumu vai

Lasīt vairāk

Autovadītāju kursi - plašākas iespējas darba tirgū.

Kursi auto vadītājiem

Darba tirgū aizvien vairāk kā viena no prasībām tiek minēta auto vadītāja apliecība. Tādēļ darba meklējumi noteikti būs veiksmīgāki, ja būs apgūti autovadītāju kursi. Papildus B kategorijas kursiem lielākoties tiek pieprasīti tādi autovadītaju kursi kā:

 • C kategorijas kursi – tā ir kategorija, kurā pilna masa pārsniedz 3500 kg. C kategorija ļauj vadīt transportu ar piekabi, kuras pilna masa ir līdz 750 kg. Lai nokārtotu šīs kategorijas kursus jākārto valsts teorētiskais eksāmens un arī praktiskā eksāmena daļa (līdzīgi kā B kategorija, arī figūras laukumā). Lai izietu C kategorijas kursus ir nepieciešams 2 gadu stāžs B kategorijā, pastāv arī vecuma ierobežojums - 21 gads.
 • Ce kategorijas kursi – atšķirībā no C kategorijas kursiem šī kategorija ļauj vadīt transportlīdzekļu sastāvu ar piekabi, kuras pilna masa pārsniedz 750 kg. Lai izietu Ce kategorijas kursus ir nepieciešams 1 gada stāžs

Lasīt vairāk

Korporatīva izklaide

Izklaide atpūta uzņēmumiem

Korporatīvai izklaidei jāieņem svarīga loma katrā uzņēmumā, lai tā kļūtu par pateicīgu brīdi atelpai un enerģijas uzkrāšanai, kā arī kolektīva saliedēšanai, ja uzņēmums savu darbību ir uzsācis nesen. Nereti kompānijas izvēlas profesionālus korporatīvās izklaides rīkotājus un vadītājus.

Kas būtu jāzina, lai iecerētā izklaide noritētu veiksmīgi un kļūtu neaizmirstama? Tātad:

 1. jebkurš pasākums, tāpat kā darba uzdevumi, jāplāno laikus, vēlams jau gada sākumā, lai neradītu liekas raizes un steigu un darbinieki jau laikus būtu informēti par gaidāmo izklaidi un spētu sagatavoties;
 2. jāizvirza mērķis, kādēļ tiks rīkota attiecīgā korporatīvā izklaide;
 3. jāatrod iespēja, kā pasākumu īstenot ar kreatīvu pieeju un asprātīgu risinājumu par iespējamām mazākām izmaksām, kas arī ir viena no veiksmīgas korporatīvas izklaides atslēgām;
 4. ņemot vērā uzņēmuma draugu rekomendācijas, nolīgt pasākuma organizatorus, kuri profesionāli

Lasīt vairāk

Rūpējies par sevi, izvēloties pareizos apavus!

Ērti apavi

Nereti domājot par savu ārējo izskatu, nepievēršam uzmanību tādiem aspektiem kā neērtība, diskomforta sajūta. Varbūt uz „ātru roku” iegādātie apavi ir patiesi glīti, taču, pavadot vakaru ar tiem kājās, konstatējam, ka kājas ir sapampušas, noberztas, tulznainas u.tml., kas nenotiktu, ja apavu izvēlei un iegādei tiktu veltīts ilgāks laiks.

Lai tiktu izdarīta pareizā izvēle, apavi ir:

 • jāuzmēra un nedaudz jāiestaigā, lai varētu sajust, vai tie pieguļ pie kājas, vai tie nav par lielu, kas liek apaviem „šļūkāties” turpu šurpu un tādā veidā var gadīties, ka, ejot, paliekat bez kurpes; vai tie nav par mazu – ja spiež, tad ar laiku ilgstoši šādu mazu izmēru nēsāšana var deformēt pēdu, kas noteikti neuzlabos pašsajūtu, kā arī, vai tie nav par šauru, jo šauri apavi izraisīs iepriekš minētās nepatīkamās sajūtas, kā arī pasliktinās asinsriti, veicinās apsaldēšanu

  Lasīt vairāk

Mēbeles pēc individuāla pasūtījuma

Galdniecības pakalpojumi

Koks ir viens no senākajiem būvniecības un galdniecības materiāliem. Tas ir dabisks un ekoloģiski tīrs izejmateriāls, ilgmūžīgs, ar zemu siltumvadītspēju. Mēbeļu izgatavošana pārsvarā notiek no koka.  Tās mājā rada siltuma un mājīguma izjūtu, kā arī labi izskatās. Ļoti bieži mēbeles tiek izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma un galdnieki ir gatavi piepildīt visdažādākās cilvēku vēlmes. Viņi arī iesaka vispiemērotākos materiālus, krāsas, furnitūru un dizaina risinājumus. Tādējādi ir iespēja īstenot savas idejas un projektā iekļaut tikai to, kas katram tiešām nepieciešams.

Strādājot ar koku, vēlams izvēlēties savam mērķim piemērotāko koksni, lai izvairītos no dažādām problēmām. Lūk, neliels ieskats, kādam nolūkam izmantojama katra koku šķirne.


Priede - Celtniecības kokmateriāliem, piemēram, sijām un brusām. Mēbeles var būt gan no masīvas koksnes, gan no finiera.

Lasīt vairāk

Vai var atrast labu auklīti pēc sludinājumiem?

Auklīte ar bērnu

Ideāli, ja izdodas atrast auklīti starp paziņām, bet gadās, ka nav tāda pazīstama cilvēka, kurš varētu mazo auklēt. Tad atliek meklēt auklīti ar sludinājuma palīdzību. Protams, ir grūti savu mazo atstāt svešam cilvēkam, bet reizēm nekas cits neatliek, jo nav izvēles. Tālāk daži ieteikumi, kas būtu jāizdara, pirms izvēlēties aukli savam bērnam.

 

 1. Ļaut auklei padzīvoties ar bērnu. Tā redzēsit, kā jūsu bērns pieņem svešinieku un kā saprotas ar viņu.
 2. Vispirms der rūpīgi izpētīt pieteikumus. Pieteikums ar daudzām kļūdām diezin vai jūs uzrunās, un ko gan auklīte spēs iemācīt bērnam, ja viņa pat pieteikumu darba devējam nevar uzrakstīt bez kļūdām.
 3. Svarīgas ir arī jūsu attiecības ar aukli.
 4. Vajadzētu nebrīdinot apciemot aukli viņas mājās. Bieži mājoklis daudz ko pasaka par cilvēku.
 5. Noteikti jāuzzina, kāda auklei ir izglītība. Labi, ja tā saistīta ar pedagoģiju.

Kad lēmums

Lasīt vairāk

Izcils klausītājs, izcils sarunas biedrs

Izcils klausītājs

Sabiedrībā nereti valda nepareizi priekšstati par uzvedību sarunas laikā. Mākslu klausīties patiesībā ir apguvis tikai retais, jo lielākoties cilvēki cenšas nepareizi veidot un uzturēt savstarpējo komunikāciju. Nereti tas izpaužas savas prātu spējas un diskusiju argumentācijas izrādīšanā, taču klausīšanās ir visa veiksmīgas komunikācijas procesa pamatu pamats. Kādus ieguvumu sniedz klausīšanās, tūlīt aplūkosim:

 1. uzmanīgi ieklausoties sarunas partnera pirmajās frāzēs, ir iespēja īsā laika sprīdī izprast komunikācijas dalībnieka personību, kas sniedz iespēju piemeklēt un pielāgot attiecīgo komunikācijas mākslu, kas veicinās veiksmīgu šīs sarunas procesu un panāksiet sev vēlamo rezultātu;
 2. ieklausoties sarunas partnerī, jūs varat noskaidrot un piefiksēt viņa intereses un vēlmes, kuras attiecīgi vēlāk pielietot, lai uzturētu veiksmīgu komunikāciju un veidotu tālāko sadarbību;
 3. klausoties sarunas partnerī, varat

Lasīt vairāk

Frizūras un matu sakārtojumi katram sejas tipam

Sejas tips 4

Daudzu sieviešu mūžīgā problēma ir – „Kāda frizūra man piestāv?” Izvēloties matu sakārtojumu, svarīgi ir zināt, kas jums piestāv, un to galvenokārt nosaka pēc sejas formas, kas katram cilvēkam ir citāda. Ja pašai ir grūti noteikt, kāda ir jūsu sejas forma un kāds matu sakārtojums jums piestāv, tad iesakām apmeklēt profesionālu frizieri, kas noteikti palīdzēs atrast piemērotāko frizūru. Frizieris arī ieteiks, kā kopt un veidot matus ikdienā, kādi matu kopšanas līdzekļi jums ir vispiemērotākie. Lai matu sakārtojums izskatītos labi, kā arī, lai mati būtu veselīgi, vismaz reizi divos līdz trīs mēnešos jāapmeklē frizētava un jāieplāno matu griešana.

Tālāk varat uzzināt, kādas mēdz būt sejas formas un kāds matu griezums katrai piestāvētu vislabāk. Bet, lai par frizūrām, matu kopšanu utt. uzzinātu vēl ko vairāk, noderēs frizieru kursi.

 


Lasīt vairāk

Pareizi izvēlēts apģērbs sniegs pareizu pirmo iespaidu!

Sieviešu apģērbs

Runā, ka pirmais iespaids ir neatgriezenisks, kas ir absolūta taisnība, un šeit man jāatzīmē, ka apģērbs ir ļoti nozīmīgs komponents, kas veido saturisku pirmo iespaidu. Tad, ja tā uz brīdi aizdomājas, ko tad pēc apģērba vizuālā skata var spriest par cilvēku:

 

 1. cik cilvēks ir akurāts vai pilnīgi pretēji – nevīžīgs, uz ko norāda tīrs, kopts apģērbs vai negludināts, saburzīts, netīrs apģērbs;
 2. ģērbšanās maniere – cik veiksmīgs vai neveiksmīgs ir apģērba stila komponentu savienojums, var spriest par cilvēka gaumes izjūtu vai pilnīgu nesapratni sava kopējā tēla veidošanas ziņā;
 3. vai izraudzītais apģērbs ir atbilstoši izvēlēts konkrētajai situācijai – tas norāda uz to, vai cilvēks ir nopietni gatavojies, piemēram, darba intervijai, un ir piedomājis par profesionāla potenciālā darbinieka tēla radīšanu vai tieši otrādi – izturas vienaldzīgi un līdz ar to rada negatīvu pirmo

Lasīt vairāk

Vai vajadzīgi valodas kursi?

Vārdnīcas

Svešvaloda (arī otrā valoda) ir jebkura valoda, kuru cilvēks apguvis vēl bez dzimtās valodas. Šo citu valodu cilvēks var apgūt, speciāli mācoties vai arī atrodoties kādas valodas vidē, kur to apgūs ikdienas saskarsmē ar cilvēkiem.


Straujā dzīve, darbs, modernās tehnoloģijas un daudzi citi faktori liek mums zināt ne tikai savu dzimto valodu. Vairāku valodu zināšanas ir ļoti pieprasītas darba tirgū, tās tiek prasītas gandrīz vai katrā darba sludinājumā. Cilvēki, kuri runā vairākās valodās, var pilnībā baudīt priekšrocības, ko sniedz brīva pārvietošanās citās valstīs, un noteikti ir vieglāk iedzīvoties, ja vēlas studēt vai strādāt ārzemēs.


Uzskata, ka mazam bērnam ir vieglāk iemācīties kādu svešvalodu. Tā tas arī ir, jo mazi bērni valodu apgūst ļoti dabiski – atšķirībā no pieaugušajiem viņiem piemīt iekšēja vēlme jeb motivācija

Lasīt vairāk

Adījumu, tamborējumu izstrādājumi

Tamborēta bērnu cepure un zeķes

Klasisks rokdarbu darinājums ir tieši dažādu rakstu pildīti adījumu un tamborējumu izstrādājumi, kas it īpaši aukstajos ziemas mēnešos ir iecienīti ikkatra garderobē. Rezultāts ir gala iznākums, kas veidojas, sākot ar ideju, kas tiek realizēta kā tamborējumu/adījumu shēmas, nākamajā solī tiek radītas šo pašu tamborējumu/adījumu paraugi, kas veido uzskatāmu, taustāmu materiālu un līdz ar to, rāda kopskatu, priekšstatu par gala produkta izveidi.

            Nereti pārnākot mājās, ar nosalušu snīpi un aukstām pēdām, nelīdz pat karsts kakao vai  tējas krūze, taču vecmāmiņas adītās vilnas zeķes noteikti ieskaus pēdiņas siltumā, un tamborētā sedziņa kā pleds apņems ķermeni, kas ļaus tam atgūt savu normālo temperatūru pavisam neilgā laika posmā. Pietam, šādus rokdarbu izstrādājumus var padarīt ne tikai par siltumu radošiem priekšmetiem, bet gan arī par ekskluzīvu modes lietu, stila aksesuāru, kas noteikti papildinās un veidos

Lasīt vairāk

Privātie bērnudārzi. To plusi un mīnusi.

Privātais bērnudārzs ir pirmsskolas izglītības iestāde, kur izglītības programmas ir licencētas, pedagogiem ir augstākā speciālā izglītība un kur visas prasības jāievēro tāpat kā pašvaldību bērnudārzos.

Šāds bērnudārzs var būt palīgs bērnam, kurš vēl nav uzsācis gaitas lielajā dārziņā vai arī vēl nav pienākusi rinda pašvaldības bērnudārzā, taču vecākiem jāatsāk strādāt.

Pastāv uzskats, ka privātais bērnudārzs ir ļoti dārgs, un tā tas arī ir. Taču, piemēram, Rīgā, kur ir visvairāk privāto bērnudārzu, ir iespējams iegūt arī pašvaldības līdzfinansējumu. Nākotnē Rīgā plānots ieviest visiem vienādu līdzmaksājumu neatkarīgi no tā, kādā bērnudārzā bērns iet vai arī mazulis ir uzticēts aukļu dienestam vai bērnu pieskatīšanas centram. Līdz ar to privātie bērnu dārziņi vairs nebūs tikai pārtikušu vecāku iespēja un samazināsies problēma ar garajām rindām pašvaldības bērnudārzos. Tāpat līdzīgi tas iespējams

Lasīt vairāk

Profesionāla komunikācija

Komunikācijas nozīme

Kā jau visiem zināms, veiksmīgas darba attiecības veido veiksmīga profesionāla komunikācija. Kādi faktori tad īsti veido profesionālo komunikāciju? Jebkuras tikšanās pamatā ir pirmais iespaids, kas iekļauj:

 1. personas vizuālo tēlu, kur gan verbālā, gan neverbālā komunikācija ir ļoti svarīga;
 2. virtuālais tēlu, kur i – vide spēlē galveno lomu pirmā iespaida radīšanai (piemēram, e-pasta lietišķums un noformējums saņēmējam rada savu priekšstatu par tā sūtītāju, kas savukārt, ļauj izdarīt secinājumus par sūtītāja profesionālām manierēm);
 3. audiālo tēlu, kur ļoti svarīga ir profesionāla komunikācija – skaidra, saprotama, izmantojot atbilstošus, lietišķus terminus.

Aplūkosim šo iedalījumu nedaudz padziļināti:

 • vizuālais tēls – katrā tikšanā (lietišķā, personīgā) jāpievērš uzmanība neverbālās komunikācijas raidītiem signāliem, lai nerastos

Lasīt vairāk